اعلام محدودیت‌های قطعی و احتمالی ترددهای آخر هفته در جاده‌های کشور
سرویس خبر: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا محدودیت‌ و ممنوعیت‌های قطعی و احتمالی تردد در تعطیلات پایان هفته را تشریح کرد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفتگو با ایسنا درباره اجرای محدودیت‌ تردد در برخی از محورهای بین شهری گفت: با توجه به پیش‌بینی افزایش حجم تردد در برخی از محورهای مواصلاتی کشور، برنامه‌ای به منظور کاهش ترافیک در بعضی از جاده‌ها در نظر گرفته شده است که از روز چهارشنبه دوم آذر اجرا می‌شود و تا شنبه پنجم آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تردد موتور سیکلت‌ها از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه دوم آذر، تا ساعت ۶صبح شنبه پنجم آذر، از محورهای کرج-چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران-سمنان-مشهد ممنوع است. البته تردد موتور سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود همچنین به منظور مدیریت حجم ترافیک احتمالی، تردد خودروهای سواری در محورهای چالوس و هراز، با محدودیت روبه‌رو است و به همین دلیل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت۱۳ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه و پنج شنبه دوم و سوم آذر، از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع است و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از میدان امیرکبیر در کرج و آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد به صورت یکطرفه خواهد بود.

شیرانی افزود: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز جمعه چهارم آذر از میدان امیرکبیر کرج و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یکطرفه انجام خواهد شد.

به گفته وی، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت۱۴ تا ۲۲ روز جمعه چهارم آذرماه از رودهن به سمت آمل ممنوع است و از ساعت۱۶ تا ۲۲ همان روز از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) در صورت اعلام ماموران مستقر در محل به صورت مقطعی یکطرفه انجام می شود از سوی دیگر تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس و تردد کلیه تریلرها از محور هراز همچنان ممنوع است. همچنین تردد کلیه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه دوم آذر و همچنین از ساعت شش تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه سوم و چهارم آذر از محور هراز ممنوع است.

نسخه مناسب چاپ