برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله جعفری در بیت‌الزهرا(س) کرمان
 

سرویس شهرستان ها: مراسم بزرگداشت آیت الله سید یحیی جعفری امام جمعه فقید کرمان همزمان با دومین سالگرد رحلت این عالم با حضور مردم و جمعی از مسئولان در حسینیه بیت الزهرا(س) کرمان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این آیین که با حضور اقشار مختلف مردم، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و جمعی از روحانیون، مسئولان و نیروهای نظامی و انتظامی برگزار شد، حاضران با قرائت فاتحه یاد و خاطر امام جمعه فقید کرمان را گرامی داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین اصغر عسکری امام جمعه رفسنجان در این آیین با بیان این که هرکس به نامی شناخته می شود،افزود: برخی سیاسی، عالم، مجتهد، فیلسوف، جنگ آور و به مبارزه شناخته می شوند. شهید سلیمانی جلوه های فراوانی داشت اما جلوه غالب او به عنوان مرد میدان است که در مقاومت و دفاع مقدس و مقابله با اشرار به عنوان مرد میدان بود که آسمانی شد.وی با بیان این که رهبر معظم انقلاب از ۶۰عنوان برای شهید سلیمانی یاد می کنند، اظهار داشت: برخی افراد دارای زندگی پاک، منزه و عاری از کدورت و ناخالصی بودند که خداوند از آنان به عنوان طیبین یاد می کند. آیت الله سید یحیی جعفری امام جمعه پیشین کرمان از کسانی بود که از نظر اخلاقی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، پاک و منزه بود.امام جمعه رفسنجان گفت: او از مبارزان و انقلابیون بزرگ پیش از انقلاب بود که این گفته به استناد اسناد به جا مانده از آیت الله جعفری در ساواک است که این اسناد اکنون جمع آوری و به کتابی چندصد صفحه ای تبدیل شده است. ایشان در دوران دفاع مقدس از نظر مادی و معنوی رزمندگان را پشتیبانی می کرد و چیزی در میادین جنگ و پشتیبانی از رزمندگان کم نمی گذاشت.عسکری افزود: آیت الله جعفری چهار دهه در سنگر امامت جمعه مردم را توصیه به تقوی کرد و نه فقط در گفتار بلکه در رفتار، همراهی داشت.وی با بیان این که روحانیت به شدت زیر ذره بین است و به آنان دروغ و تهمت هم می زنند اما یک نفر حتی یک اتهام به ایشان نتوانست ‌وارد کند،تاکید کرد: درس مردم‌داری، ساده زیستن و گرفتار نشدن به برخی عناوین را از این مرد بزرگ بیاموزید زیرا او پیشگام بود و در موقعیت اجتماعی خود هرگز سیاست زده نشد.

امام جمعه رفسنجان تاکید کرد: آیت الله جعفری با تمام وجود به امامین انقلاب ارادت داشت و به آنان عشق می ورزید؛ حتی کمترین زاویه ای نداشت و هرگز برای خود و اطرافیانش سودجویی نکرد. او هرگز از موقعیت خود سوء استفاده نکرد و تا پایان عمر عاشقانه خدمت کرد.همچنین در تمامی زمینه ها از نظر سیاسی، اخلاقی، اعتقادی و اجتماعی خالصانه زندگی کرد. بنا به این گزارش، آیت الله جعفری که از سال ۵۹تا ۹۶امام جمعه کرمان بود از سوی بنیانگذار انقلاب اسلامی و سپس رهبر معظم انقلاب به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان منصوب شده بود که در روز نخست آذرماه سال ۱۳۹۹درگذشت.

نسخه مناسب چاپ