اخبارکوتاه
وزیر کشور: روند ساخت و ساز در مناطق زلزله‌زده خوی مطلوب است

سرویس خبر: وزیر کشور با ابراز رضایت از فعالیت های انجام گرفته برای کمک‌به ساخت و ساز در مناطق زلزله زده خوی گفت: این روند مطلوب بوده است.

به گزارش ایرنا، احمد وحیدی پس از بازدید از مناطق زلزله‌زده خوی در گفتگو با خبرنگاران افزود: اقدامات بسیار خوبی در جهت ساخت دوباره واحدهای مسکونی در این منطقه انجام گرفته است. با توجه ویژه دولت، اعتبار خوبی هم برای ساخت و ساز در این مناطق به تصویب رسیده و پرداخت هم شده است. وی اظهار داشت: مردم این مناطق نگرانی نداشته باشند و مسئولان نهادهای دخیل، همواره در کنار زلزله زدگان هستند.

وزیر کشور با قدردانی از اقدامات انجام گرفته در این مناطق با مدیریت استاندار آذربایجان‌غربی، ادامه داد: برنامه ریزی های خوبی در این باره انجام گرفته است که همچنان ادامه می یابد.

یکی از سرطایفه‌های زاهدان به قتل رسید

سرویس خبر: دادستان زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: «امان الله شاهوزهی» یکی از سرطایفه‌های شهرستان زاهدان، توسط افراد مسلح ناشناس مورد سوءقصد قرار گرفت و به قتل رسید‎.

‎به گزارش خبرنگار ما در زاهدان، مهدی شمس آبادی اظهارداشت: بلافاصله پس از وقوع حادثه، دستور قضایی صادر و پرونده برای تحقیقات اولیه مسئولان مربوطه ارجاع شد‎. ‎سرهنگ خدارحم فروغی جانشین انتظامی زاهدان نیز گفت: بررسی‌های اولیه از اختلافات طایفه‌ای خبر می‌دهد تلاش برای دستگیری عامل یا عوامل ادامه دارد.

انفجار در مجتمع فولاد بافق یزد یک کشته داشت

سرویس حوادث: وقوع انفجار هنگام جوشکاری در مجتمع فولاد بافق، یک کشته و ۲مصدوم به جا گذاشت.

به گزارش ایرنا، اورژانس یزد در این باره اعلام کرد در این حادثه که بعد از ظهر دیروز رخ داد یک نفر در صحنه حادثه قبل از رسیدن عوامل امدادی جان باخت و ۲نفر مصدوم به بیمارستان ولی عصر(عج) بافق منتقل شدند. بنا به این گزارش،علت حادثه در دست بررسی است.

بیماری دسته جمعی۲۷۰ دانشجو دانشگاه صنعتی اصفهان

سرویس حوادث: رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، شمار دانشجویان مبتلا به بیماری یا مسمومیت، در این دانشگاه را بیش از ۲۷۰نفر اعلام کرد.

در چند روز اخیر، شمار زیادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، دچار نوعی بیماری یا مسمومیت شده‌اند و با بروز علائم و مشکلات گوارشی به بهداری این دانشگاه و مراکز بهداشتی شهر اصفهان مراجعه کرده اند. سیدعلی میرمحمدی میبدی، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در این باره در گفتگو با ایسنا، گفت: از صبح چهارشنبه گذشته شمالر از دانشجویان بیمار شدند که دلیل آن نامشخص است، هنوز هم مشخص نشده که علت این اتفاق بیماری ویروسی است یا مسمومیت غذایی.

میبدی در رابطه با منشا این بیماری و مشخص شدن نتایج آزمایشگاهی، اظهار داشت: بر اساس آزمایشات انجام شده، منشا این بیماری از آب نیست که تا پس فردا نتایج آزمایشات و منشا این اتفاق مشخص می‌شود.

به گفته بسیاری از دانشجویان دانشگاه صنعتی، در اردیبهشت‌ماه هم حادثه‌ای مشابه در این دانشگاه رخ داد ، اما رئیس دانشگاه صنعتی در خصوص وقوع این اتفاق در اردیبهشت‌ماه اظهار بی اطلاعی کرد.

‎متهم به سرقت‌های سریالی در مشهد با شلیک پلیس از پا درآمد

سرویس حوادث: فرمانده انتظامی مشهد گفت: در تعقیب و گریز پلیس و تیراندازی برای دستگیری متهم به سرقت‌های سریالی، وی جان خود را از دست داد‏‎.

‎سرهنگ «احمد نگهبان» در گفتگو با ایرنا افزود: در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر زورگیری و گوشی قاپی‌های سریالی، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و ‏با بررسی‌های پلیسی یکی از متهمان این سرقت‌ها شناسایی شد و تحت تعقیب قرار گرفت‎.

‎سرهنگ نگهبان، اضافه کرد: متهم بدون توجه به دستور ایست پلیس با رها کردن موتورسیکلت فرار کرد شد و ماموران انتظامی اقدام به تیراندازی هوایی و سپس شلیک به سمت او کردند، که ‏در این تعقیب و گریز، متهم زخمی شد و به رغم اقدامات درمانی جان خود را از دست داد‏‎. ‎نگهبان، خاطرنشان کرد: در بازرسی اولیه ۳ دستگاه گوشی تلفن همراه کشف و یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی در محل توقیف شد. تحقیقات با دستورات تخصصی مرجع قضایی درباره ابعاد این پرونده ادامه دارد‎.

مرگ ۲ نفر بر اثر وقوع سیل در جده

بارندگی شدید و پرحجم در شهر ساحلی جده عربستان ، سبب آبگرفتگی معابر، تاخیر در پروازها، تعطیلی مدارس و بسته شدن جاده‌های منطقه شد.

به گزارش ایسنا، جده پریروز شاهد بارش باران‌های شدید و پرحجم، جاری شدن سیل همراه با توفان و رعد و برق در این شهر و بیشتر مناطق استان بود.

ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد نشان می‌دهد که سیل ناگهانی ناشی از بارش شدید باران خودروهای زیادی را با خود می‌برد. بر اساس گزارش های محلی ۲ نفر در حوادث مرتبط با این سیل جان باختند و چندین نفر هم که داخل خودروهایشان زیر آب گرفتار شده بودند، نجات یافتند.

نسخه مناسب چاپ