اجرای بزرگترین طرح گردشگری شمال کشور در گلستان
 

گرگان ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار گلستان از همکاری بزرگترین شرکت سرمایه گذاری کشور عمان در ساخت بزرگترین مجتمع تفریحی، گردشگری و اقامتی شمال کشور در گلستان

خبر داد.

دکتر حسن صادقلو در دیدار با نماینده شرکت سرمایه‌گذاری towel عمان با استقبال از همکاری‌های دو جانبه با این کشور گفت: گلستان با تمام ظرفیت و توان خود آماده همکاری با سرمایه‌گذاران است.

وی با اشاره به اجرای این پروژه بزرگ که در شهرستان بندرگز به اجرا در خواهد آمد، افزود: بدون شک این منطقه به دلیل وجود مناظر طبیعی و قابلیت‌های گردشگری فراوان و اقلیم آب و هوایی خوب، گل سر سبد استان است که در آینده منافع فراوانی برای هر دو طرف

خواهد داشت.

او با بیان این که استان گلستان برای توسعه یافتگی راهی جز استفاده از ظرفیت‌ بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری ندارد افزود: سرعت بخشیدن به اجرای این پروژه بزرگ از اهمیت ویژه‌ای برای استان برخوردار است.

صادقلو استفاده از بخش خصوصی وتشویق سرمایه‌گذاران را تنها راه برون رفت از مشکلات فعلی استان دانست و گفت: توان و ظرفیت بخش خصوصی ده‌ها برابر بیشتر از توان حوزه دولتی است که نیاز است با همه توان در عرصه‌ها حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان گلستان و کریدور بودن این منطقه و اهمیت استان برای کشورهای قزاقستان، ترکمنستان و کشورهای حاشیه دریای خزر (cis)، به بیان فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان از قبیل پتروشیمی در بندر خواجه نفس و پایانه حمل بار در اینچه برون و خط ریلی گرگان ـ شاهرود پرداخت.

استاندار گلستان همچنین خواستار سرمایه‌گذاری این شرکت در پروژه‌های بزرگ و نیمه تمام استان شد.

لازم به توضیح است، قرارداد اجرای بزرگترین طرح تفریحی، گردشگری و اقامتی شمال کشور که در ساحل دریای بندرگز توسط شرکت سرمایه‌گذاری کشور عمان اجرا می‌شود، یکبار در سال ۸۷ با برآورد حجم سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان امضا شده بود که بنا به دلایلی پس از مدتی متوقف شد.

حال با پیگیری استانداری گلستان و اعلام آمادگی شرکت سرمایه‌گذار، موانع و مشکلات پیش آمده برطرف و انجام کار از سر گرفته شده است.

اجرای این طرح در اشتغال منطقه و تحول در استان تأثیر فراوانی خواهد داشت.

نسخه مناسب چاپ