اختراع توسط جهاد دانشگاهی خراسان شمالی به ثبت رسیده است
بجنورد ـ خبرنگار اطلاعات: امسال از ۱۸ واحد فناوری جهاد دانشگاهی خراسان شمالی در زمینه‌های الکترونیک، شیمی و فناوری ۵۵۰ میلیون تومان فروش محصولات دانش فنی داشته‌ایم.

دکتر رضا شاهین‌فر رئیس جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی در نشست خبری با اشاره به سالروز تاسیس این نهاد در سال ۱۳۵۹ به فرمان امام خمینی(ره) گفت: واحد خراسان شمالی بعد از تقسیم استان خراسان بزرگ در سال ۱۳۸۴ تشکیل شده است.

وی حوزه‌های جهاد دانشگاهی استان را پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال نام برد و افزود: تاکنون این نهاد ۱۳۵۰ فارغ‌التحصیل به جامعه تحویل داده است.وی از پذیرش رشته جدید روابط عمومی در مقطع کارشناسی از اول مهر امسال در جهاد دانشگاهی استان خبر داد و گفت: از بهمن ماه امسال نیز در رشته‌های مرتبط بهداشت موادغذایی و بازرسی، پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

او با اعلام این که در حوزه آموزش این دانشگاه ۱۱۱۰دانشجو در مجموعه جهاد دانشگاهی استان پذیرش شده‌اند، یادآور شد: در حوزه آموزش‌های کوتاه مدت، آموزش‌های تخصصی و تکنیسین شامل دستیار دندانپزشکی، دستیار داروسازی و آموزش در مهدکودک نیز امسال برگزار می‌شود.

وی به ۱۴۰ مرکز پژوهشکده در حوزه پژوهش کشور اشاره کرد و گفت: در این زمینه درصدد کاربردی کردن واحدهای پژوهشی در استان هستیم.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور بجنورد در رابطه با واحدهای فناور گفت: در حوزه مرکز رشد اولین و بزرگترین واحد فناور توسط جهاد دانشگاهی تاسیس شده است که تاکنون ۳۳ واحد فناوری داخل مرکز رشد، ورود پیدا کرده‌اند و تحت حمایت این دانشگاه قرار گرفته‌اند.وی از معرفی ۱۲ واحد فناور این دانشگاه به مرکز پارک علم و فناوری خبر داد و افزود: امسال از ۱۸ واحد فناوری در زمینه‌های الکترونیک، شیمی و فناوری به میزان ۵۵۰ میلیون تومان فروش محصولات دانش فنی داشته‌ایم.وی گفت: این واحدها با تولید محصولات دانش فنی خود، منجر به اشتغالزایی در سطح استان خواهند شد.

شاهین‌فر یادآور شد: از زمان تاسیس مرکز رشد بجنورد در سال ۸۷ تاکنون ۱۲۰ اختراع توسط این دانشگاه ثبت شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی از ساخت واحد تکمیلی ساختمان جدید جهاد دانشگاهی تا پایان امسال خبر داد و گفت: با حمایت مسئولان ارشد استانی و به برکت سفر مقام معظم رهبری، بخش عمده‌ای از ساختمان جهاد دانشگاهی با زیربنای ۷۰۰۰ مترمربع در حال ساخت است.

همچنین از مصوبه اخیر سفر رهبری ۵ر۱ میلیارد تومان تخصیص دادند که درصدد جذب آن هستیم که در صورت جذب این مبلغ،‌ ظرف ۳ تا ۴ ماه آینده این ساختمان آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی در رابطه با ورود صنعت به دانشگاه‌ها افزود: متاسفانه جایگاه صنعت در دانشگاه‌های ما خیلی ضعیف است و در این زمینه در چند سال اخیر و در جلسات متعدد با استادان و همکاران دانشگاهی و صنعتگران، به نتایج خوبی رسیده‌ایم که امیدواریم به مرحله اجرا برسند.

نسخه مناسب چاپ