رئیسی: بسیجیان در مواجهه با برهم زنندگان امنیت خوش درخشیدند
 

رئیس‌جمهوری در بازدید از یگان ویژه فاتحین تهران بزرگ گفت: تاکنون فتنه‌های زیادی علیه انقلاب به راه انداخته‌اند تا بتوانند از صدور انقلاب و روحیه بسیجی جلوگیری کنند اما امروز پیام و امواج انقلاب اسلامی از مرزهای ایران گذشته است و به الگویی برای سایر ملت‌ها و به خصوص ملت‌های منطقه تبدیل شده است.

به گزارش جماران، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: امروز حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است و در پرتو یک نظام اسلامی بسیاری از خیرات و برکات و خوبی‌ها می‌تواند گسترش پیدا کند.

وی در این بازدید تصریح کرد: شما در همه عرصه‌ها افتخار آفریدید و در مواجهه با اغتشاشگران و بر هم‌زنندگان امنیت مردم خوش درخشیدید.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی صبح دیروز در جلسه شورای عالی استاندارد، صیانت از اعتماد مردم به سازمان استاندارد را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: این سازمان موظف است بدون کمترین ملاحظه و مسامحه‌ای از تولید یا توزیع کالای بی‌کیفیت و غیراستاندارد در کشور جلوگیری کند.

وی کیفیت کالا را یکی از مسایل مهم و محوری در تولید بیان کرد و گفت: هدف مهم کالای استاندارد تولید کردن است و علاوه بر مدیران مراکز تولیدی، سازمان استاندارد به عنوان یک مرجع حاکمیتی و دستگاه نظارتی موظف است بر کیفیت کالا نظارت کند.وی در ادامه، دغدغه مردم برای استفاده از کالای استاندارد را نشانه اعتماد و اطمینان مردم به این سازمان دانست و تصریح کرد: سازمان ملی استاندارد در واقع وکیل مردم برای نظارت بر ادای حقوق اجتماعی از جمله حق کیفیت، حق رضایت از خدمات، حق ایمنی، حق سلامت، حق محیط زیست سالم و حق کیفیت زندگی است و در همین زمینه از جانب دولت هم مأموریت دارد.

رئیس جمهوری در ادامه صیانت از اعتماد مردم به سازمان استاندارد را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: این سازمان موظف است بدون کمترین ملاحظه و مسامحه‌ای از تولید یا توزیع کالای بی‌کیفیت و غیراستاندارد در کشور جلوگیری کند و در انجام این مأموریت مهم اصل بر کیفیت کالا باشد نه تولیدکننده دولتی یا غیردولتی آن.

رئیسی افزود: اگر همه نهادهایی که کارشان نظارت بر تولید در صنعت، کشاورزی و سایر بخش‌های دیگر است از همه ضمانت‌های قانونی برای جلوگیری از تولید کالای بی‌کیفیت استفاده کنند، مردم هم به استفاده از کالای ایرانی تولید داخل بیشتر ترغیب خواهند شد.

پیگیری اجرای خدمات پس از فروش به شکل عملی، جلوگیری قاطعانه از کم‌فروشی رسمی از طریق بسته بندی خاص کالاها و پیگیری الگوی مصرف نسبت به همه امکانات کشور از دیگر توصیه‌های مهم رئیس جمهوری به سازمان ملی استاندارد بود.

در این جلسه همچنین ۱۲مصوبه از جمله پیشنهاد اجرای اجباری استاندارد ملی ایران در بخش‌های مختلف، روش اجرایی بازنگری آیین‌نامه‌ها و ضوابط اجرایی مرتبط با قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، اخذ کارمزد بابت ارائه خدمات الکترونیکی استانداردسازی و اعطای نشان‌های استاندارد در هر فعالیت به نهادهای همکار سازمان و استناد وزارت نفت به استانداردهای ملی برای بومی‌سازی و مقابله با تحریم‌های ظالمانه و بهره‌مندی از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان به تصویب رسید.

گفتگوی تلفنی با نخست وزیر مالزی

رئیس جمهوری در تماس تلفنی با «انور ابراهیم» نخست وزیر مالزی با بیان این که آن کشور برای ایران جزو اولویت‌های اسلامی و آسیایی است، اظهار داشت: ایران و مالزی ظرفیت‌های بزرگ و متنوعی در عرصه‌های اقتصادی، فناوری، فرهنگی و همکاری‌های بین‌الملل دارند که اهتمام جدی مسئولین دو کشور می‌تواند این ظرفیت‌ها را در جهت منافع دو ملت فعلیت ببخشد.رئیسی با تبریک انتخاب انورابراهیم به عنوان نخست وزیر جدید مالزی گفت: تهران و کوالالامپور ظرفیت‌های بزرگ و متنوعی در عرصه‌های اقتصادی، فناوری، فرهنگی و همکاری‌های بین‌الملل دارند که اهتمام جدی مسئولین دو کشور می‌تواند این ظرفیت‌ها را در جهت منافع دو ملت فعلیت ببخشد.وی با تاکید بر توسعه روابط دو کشور گفت: مالزی برای ایران جزو اولویت‌های اسلامی و آسیایی است.

نخست‌وزیر مالزی هم در این گفتگوی تلفنی با بیان این که ایران و مالزی در عرصه‌های فرهنگی و تجاری ظرفیت‌های زیادی برای گسترش روابط دارند، تصریح کرد: همه تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا روابط ما به عنوان دو کشور و ملت بزرگ اسلامی هر چه بیشتر گسترش یابد.

نسخه مناسب چاپ