امضاء تفاهمنامه همکاری مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم با ۳ کشور
دبیر شورای عالی مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم کشورمان با وزیر مالیه تاجیکستان، معاون رئیس جمهور روسیه و رئیس واحد اطلاعات مالی ازبکستان دیدار کرد.

به گزارش شادا، در این پایان این دیدار یک یادداشت تفاهم همکاری توسط خانی معاون وزیر اقتصاد و رئیس مرکز اطلاعات مالی جمهوری اسلامی ایران و دلشاد معاون دادستان کل و مدیر واحد اطلاعات مالی ازبکستان و با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور تاجیکستان به امضا رسید. همچنین طرفین بر توسعه تعاملات کاری و بسیج ظرفیت های موجود در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم تاکید کردند.

این شانزدهمین تفاهمنامه همکاری بین مرکز اطلاعات مالی ایران و واحد اطلاعات مالی سایر کشورها است.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس مرکز اطلاعات مالی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس منطقه ای اوراسیا بر توسعه تعاملات و همکاری های دو و چند جانبه با کشورهای دوست و همسو با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

همچنین در حاشیه این اجلاس، دبیر شورای عالی مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم کشورمان با وزیر مالیه کشور تاجیکستان دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان صورت گرفت، بر افزایش تعاملات فی مابین به ویژه در امر مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم تاکید شد.

وزیر مالیه تاجیکستان هم ضمن تشکر از همکاری های فنی و تخصصی جمهوری اسلامی ایران در تعاملات فی مابین، بر توسعه هرچه بیشتر این همکاری ها تاکید کرد و از وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران برای سفر به کشور تاجیکستان دعوت به عمل آورد.

بر اساس این گزارش، در نشست دوستانه رئیس مرکز اطلاعات مالی جمهوری اسلامی و معاون رئیس جمهوری و رئیس واحد اطلاعات مالی روسیه در حاشیه اجلاس سی و هفتم EAG بر لزوم افزایش تعاملات فی مابین با هدف مبارزه جدی تر با پولشویی و تامین مالی تروریسم به ویژه مبارزه با تامین مالی قاچاقچیان مواد مخدر تأکید شد.در این نشست طرف روسی که ریاست کارگروه منطقه ای اورسیا در fatf را برعهده دارد، از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم تقدیر و اعلام کرد گزارش توفیقات جمهوری اسلامی ایران را توسط دبیرخانه اوراسیا به fatf اعلام و تمام تلاش خود را برای خارج شدن ایران از لیست سیاه معطوف می سازد.

نسخه مناسب چاپ