خط ارتباطی مردم با اطلاعات
مدیران بازنشسته، نسل جوان را به درستی درک نمی‌کنند!

به نظر من یکی از زیباترین عکس‌هایی که در «قاب امروز» ضمیمه روزنامه اطلاعات چاپ شده بود، مربوط به روزنامه یکم آذرماه است که آقای محمود حجتی را نشان می‌دهد که با ۱۱ سال سابقه وزارت جهاد کشاورزی، اکنون در مزرعه خودکار می‌کند، که امیدوارم این روش درست و اصولی مورد توجه دیگر وزیران و مدیران به هنگام بازنشستگی قرار گیرد تا با پرداختن به کارهای شخصی خود، میدان را در دستگاه‌های اجرایی و دولتی برای جوانان خوشفکر، مبتکر و پرتلاش در کشور باز بگذارند. به نظر من یکی از دلایل ناآرامی‌های اخیر بر مسند مسئولیت و بودن مدیران بازنشسته است که به طور طبیعی نیازها و فکر و احساس نسل جوان را به درستی درک نمی‌کنند از اینرو بهتر است که حداکثر سن وزیران و دیگر مسئولان اجرایی کشور ۵۰ تا ۵۵ ساله و نه بیشتر باشد!

بانوی هموطن فرهنگی

نشست‌های گفتگومحور روزنامه اطلاعات بر مبنای تقویت

اتحاد ملی است

خواننده‌ای انتقاد کرده بود که چرا در مناظره‌های روزنامه اطلاعات اغتشاشگران، محکوم و عامل اصلی این ناآرامی‌ها معرفی نمی‌شوند و سخنرانان فقط بر ضرورت شنیدن سخنان معترضان تاکید می‌کنند که باید گفت شرکت‌کنندگان در برنامه‌های گفتگو‌محور روزنامه اطلاعات کاملاً‌ بی‌طرفانه و بر اساس منطق و برای حفظ تمامیت ارضی کشور و اتحاد ملی هموطنان‌مان سخن می‌گویند و از اینرو با پرهیز از مقصردانستن این و آن و اغتشاشگر نامیدن معترضان، به ارائه پیشنهادها و راهکارهای مفید و علمی برای پایان‌دادن به ناآرامی‌های می‌پردازند.

خواننده روزنامه اطلاعات

طنزهای شاد فوتبالی تأثیرگذارتر است!

نوشته‌های طنزآمیز آقای عباس وثوقی در ضمیمه ادب و هنر روزنامه اطلاعات با عنوان «فوتبال‌نامه جام جهانی» پنبه تمامی بازیکنان تیم‌های فوتبال را حسابی زده بود که جا داشت برای روحیه دادن به بازیکنان تیم ملی فوتبال از مطالب طنز بهتری استفاده می‌شد، چرا که بیان طنزهای شاد و امیدوارکننده می‌تواند تأثیر بیشتری بر خوانندگان داشته باشد.

تلفن به خط ارتباطی ـ رشت

مشکل سایت اینترنتی روزنامه اطلاعات را حل کنید!

تاکنون چند بار مشکل سایت روزنامه اطلاعات را مطرح کرده‌ام، اما اگر به آرشیو روزنامه در صفحه سایت مراجعه کنید، متوجه می‌شوید که تاریخ روزهای اعلام شده با مطالب آن روز همخوانی ندارد، مثلاً اگر تاریخ روزنامه شنبه ۲۸ آبان‌ماه را باز کنید، مطالب ذخیره شده در آن یکشنبه ۲۹ آبان‌ماه ۱۴۰۱ نمایش داده می‌شود و گویا تاریخ مطالب اشتباه ذخیره شده است. انتظار می‌رود که به این موضوع رسیدگی و مشکلات سایت روزنامه اطلاعات هرچه سریعتر

برطرف شود.

خواننده نسخه اینترنتی روزنامه اطلاعات

صداوسیما از جناح‌بندی در پخش خبرها و گزارش‌ها بپرهیزد

علیرغم گلایه‌های متعدد مردم از عدم پخش اخبار اعتراضات و مطالبات به‌حق آنان این رسانه ملی کماکان به همان رویه سابق ادامه می‌دهد و به هیچیک از اعتراضات مردم و حتی کارشناسان مسائل اجتماعی توجه ندارد. چرا باید شبکه‌ها و رسانه‌های معاند بیگانه از این موقعیت سوء استفاده کنند و علیه کشورمان به دروغ‌پردازی متوسل شوند؟ به عنوان کسی که در سال‌های پیروزی انقلاب فعال بوده است، از مسئولان صداوسیما می‌خواهم که عدم مدیریت‌های اصولی برای اداره امور کشور را واضح نشان دهند و قضاوت درباره آن‌ها را به خود مردم بسپارند و از هرگونه جناح‌بندی در انتشار خبرها و گزارش‌ها بپرهیزند.

بیننده تلویزیون

بخشی از وام بانکی مرا مسدود کرده‌‌‌اند

بیست و پنجم اردیبهشت ماه امسال برای سپرده‌گذاری به بانک ایران‌زمین شعبه گلپایگان استان اصفهان مراجعه کردم که به من پیشنهاد دریافت وام را دادند. اما پس از دریافت آن متوجه شدم که از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال وام یاد شده مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال را مسدود کرده‌اند و به من نپرداخته‌اند که چون این کار را خلاف قوانین بانکداری کشور می‌دانستم، به آن اعتراض کردم که متاسفانه هنوز به نتیجه نرسیده است.

محمد فروغی ـ شهرستان گلپایگان

به توقف خودروها در برابر بیمارستان کودکان مفید پایان دهند

توقف خودروها در مقابل بیمارستان کودکان مفید خیابان دکتر شریعتی موجب راهبندان و مشکلاتی برای کمک به مداوای کودکان بیمار شده است که ضرورت دارد پلیس راهور مشکل را حل کند.

فواد کاسب

با این مستمری حتی نمی‌توانم دندان‌هایم را درمان کنم!

خانم فرهنگی بازنشسته با ۳۵ سال سابقه تدریس هستم، اما با این مستمری ۷ میلیون تومانی و مشکلات معیشتی و گرانی‌ها، حتی نمی‌توانم دندان‌هایم را درمان کنم که می‌طلبد برای افزایش حقوق فرهنگیان بازنشسته هم فکر اساسی کنند.

خانم فرهنگی بازنشسته ـ کرج

یک واگن به قطارهای قزوین و هشتگرد بیفزایند

افزودن یک واگن به قطارهای قزوین ـ تهران و هشتگرد ـ‌ تهران می‌تواند مشکل رفت و آمد به این شهرها را به نحو چشمگیری حل کند، زیرا پرداخت کرایه‌‌های سنگین طی این مسیرها برای کسانی که در تهران شاغلند، مشکل است.

امید روحانی

شرکت ایران خودرو به وعده‌اش عمل کند

شرکت ایران خودرو بارها اعلام کرده است که تعدادی از محصولات خود را بدون قرعه‌کشی به متقاضیان می‌فروشد، اما به این وعده عمل نکرده است و همچنان شاهد قرعه‌کشی ایران خودرو هستیم.

متقاضی محصولات ایران‌خودرو

بالاخره پل برقی بزرگراه حقانی را تعمیر می‌کنند یا نه؟

پل برقی واقع در مقابل ایستگاه متروی شهید حقانی و خیابان مصدق (نفت) جنوبی با این که صداهای عجیب و غریبی می‌داد، اما به هر حال شهروندان و بخصوص بیماران و سالمندان را به این سو و آن سوی بزرگراه می‌برد، اما مدت قابل توجهی است که دیگر کار نمی‌کند و معلوم هم نیست بالاخره چه زمانی تغییر و راه‌‌اندازی می‌شود، که انتظار می‌رود شهرداری منطقه ۳ تهران در‌این‌باره پاسخگو باشد.

تلفن‌هایی به خط ارتباطی

مجریان سیما کلمات فارسی را از دایره لغات آن خارج نکنند

بعضی از مجریان برنامه‌های صداوسیما دانسته یا ندانسته و تحت تاثیر ادبیات فضای مجازی بسیاری از کلمات فارسی را از دایره لغات آن خارج و کلمات نامأنوس دیگری را جایگزین آن‌ها کرده‌اند که به عنوان مثال، به جای آن که بگویند «وی گفت» و یا «وی یاد‌آوری کرد» می‌گویند «وی اشاره کرد!» امیدواریم شبکه‌های سیما بیش از این در دام شبکه‌های ماهواره‌ای نیفتد و کلمه‌های فارسی را از دایره‌ آن خارج نکنند.

خانم نادری

به افراد بدون خودرو یارانه بنزین بپردازند

قرار بود دولت به کسانی که خودرو ندارند یارانه بنزین بپردازد، اما گویا که این وعده از یادش رفته است. این طرح به‌صورت آزمایشی در یکی از شهرهای جنوب کشور هم اجرا شد یا نتایج خوبی که داشت برای برقراری عدالت اقتصادی بهتر است در کل کشور به اجرا درآید.

تلفن به خط ارتباطی ـ‌خلخال (استان اردبیل)

پیشنهاد دعوت از نخبگان برای پاکیزگی هوای پایتخت

با فرا رسیدن فصل سرما هوای تهران بیشتر روزها به قدری آلوده می‌شود که نفس کشیدن در آن را مشکل می‌کند که به نظر من راهکار آن تولید باد و وزش آن به گونه‌ای است که هوای پایتخت را تمیز و قابل نفس‌کشیدن کند، و برای این کار هم بهتر است از نخبگان کشور برای چاره‌جویی دعوت به عمل آید تا شاید با طرح و ایده‌هایشان به پاکیزگی هوای شهر کمک کنند.

خانم شهروند از تهران

نسخه مناسب چاپ