وزیر کشور: اتفاقات اخیر سبب ظهور بیشتر مشکلات اجتماعی شد
وزیر کشور گفت: اتفاقات اخیر سبب شد مشکلات اجتماعی و عفونت‌هایی که در درون پیکره بزرگ جامعه ما هست ظهور و بروز بیشتری پیدا کند.
به گزارش مهر، احمد وحیدی با حضور در هشتمین نشست فصلی قرارگاه مردمی تحول اجتماعی، گفت: ما امروز با دو نوع روایت مواجهه هستیم. یک جریانی هست که سعی دارد جامعه را به بن بست رسیده و سرشار از مشکلات نشان بدهد. یک روایت هم روایت انقلابی است، روایتی که نشان می‌دهد انقلاب با قدرت در حال پیشرفت است.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی وظیفه ما در وهله اول حفظ و تقویت ایمان است. دوم اینکه دروغ بزرگ دشمن را نشان دهیم. بسیاری دچار اشتباه شناختی شدند. آنچه از پس این اغتشاشات بر می‌آید این است که جمهوری اسلامی قوی‌تر خواهد شد.
وزیر کشور اظهار داشت: ما در دهه ۱۳۶۰شرایط بسیار پیچیده و سخت‌تری را قبلاً پشت سر گذاشتیم، در همین تهران هر روز تعداد زیادی از هموطنان‌مان را شهید می‌کردند، در گلستان، کردستان و جاهای دیگر مشکلات فراوانی وجود داشت. عزیزان ما امثال شهید بهشتی‌ها و مطهری‌ها را از ما گرفتند در حالی‌که درگیر دفاع مقدس هم بودیم.
وی افزود: اتفاقات اخیر سبب شد مشکلات اجتماعی و عفونت‌هایی که در درون پیکره بزرگ جامعه ما هست ظهور و بروز بیشتری پیدا کند تا همه مسئولان برای رفع آن به تقلا بیفتند و برای جامعه قوی تلاش مضاعف کنند. جامعه قوی، جامعه‌ای است که انسجام، تعهد و مسئولیت پذیری داشته باشد.وزیر کشور در رابطه با شهادت جوانان دهه هشتادی و هفتادی مانند شهید آرمان علی وردی، شهید سیدروح‌اله عجمیان، شهید دانیال رضازاده، شهید حسین زینال‌زاده و شیخ شهید سجاد شهرکی گفت: اینکه در همین ایام جوانانی حتی از دهه هشتادی‌ها در صحنه حاضر شدند و برای امنیت به شهادت رسیدند نشانه بالندگی جامعه ما است. اساس حرکت انقلاب همین جریان‌های مردمی است. در این حرکت انقلابی باید محله، مسجد و مدرسه را تقویت کرد.
اردوگاه‌های خاص برای زندانیان معتاد
وزیر کشور همچنین در حاشیه یکصدو چهل و نهمین جلسه شورای اجتماعی کشور با اشاره به ماده ۴۲قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر و الحاق موادی به آن گفت: اردوگاه‌های خاصی برای زندانیان معتادی که در زندان حضور دارند، تشکیل می‌شود و این اقدام بر عهده قوه قضائیه است.
وی در پاسخ به سوالی درباره اختلاف نیروی انتظامی و شهرداری تهران در موضوع جمع‌آوری معتادان متجاهر گفت: قانون مشخص نکرده که این امر به عهده چه دستگاهی است و بر همین اساس در جایی شهرداری و در مواردی نیروی انتظامی به این امر کمک می‌کند؛ بنابراین بر اساس قراردادها و بنا به شرایط یکی از نهادها مسئولیت را قبول می‌کند.

نسخه مناسب چاپ