چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز دوشنبه ۸ آذرماه ۱۳۶۱ (برابر با ۱۳ صفر ۱۴۰۳، ۲۹ نوامبر ۱۹۸۲) نقل شده است
حمله ۳ تیپ پیاده زرهی عراق شکست خورد
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی از قرارگاه مرکزی کربلا (ستاد عملیات مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران):در اولین ساعات بامداد دیروز دشمن شکست خورده با آتش سنگین پشتیبانی در ۵ کیلومتری غرب پاسگاه شرهانی عراق در منطقه عملیاتی محرم اقدام به پاتک نمود که با دفاع ایثارگرانه لشگریان اسلام روبرو شد و ضربه سخت‌ دیگری متحمل گردید.در این پاتک که دشمن با سه تیپ پیاده و پشتیبانی زرهی شرکت کرده بود رزمندگان اسلام موفق شدند ضمن دفاع از مواضع پدافندی ضربات و ضایعات سنگینی بر ارتش فریب‌خورده بعثی ـ صهیونیستی عراق وارد کرده و بیش از ۴۵۰ تن از صدامیان را به هلاکت رسانده و یا زخمی کنند.

نحوه واگذاری آپارتمان‌های ارزان قیمت
سرویس اقتصادی ـ محمد شهاب گنابادی وزیر مسکن و شهرسازی در یک گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اطلاعات پیرامون تاثیر اجرای قانون اراضی شهری در حل مشکل مسکن، برنامه‌های بعدی وزارت مسکن، نحوه واگذاری آپارتمان‌های ارزان قیمت به متقاضیان، تسهیلات جدید اعتباری، میزان اعتبار طرح‌های عمرانی، طرح‌های در دست اجرا و کارنامه وزارت مسکن و شهرسازی توضیحاتی داد.
* س: آپارتمان‌های ارزان قیمت که توسط وزارت مسکن و شهرسازی ساخته می‌شود، به چه کسانی و تحت چه شرایطی واگذار خواهد شد؟
ج: آپارتمان‌های ارزان قیمت به کسانی واگذار می‌شود که به هیچ‌وجه امکان ساخت ندارند، یعنی به قشری که با وجود واگذاری زمین ارزان و اعطای وام باز هم شخصا امکان ساختن منزل ندارند.
ما فعالیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را به آن گروه تخصیص داده‌ایم. بنیاد مسکن در شهرها و عموما در روستاها خانه‌های ارزان قیمت می‌سازد که البته معیارهایی هم برای شناسایی این قشر و نحوه واگذاری واحد‌های مسکونی ارزان قیمت دارد.

کلیات طرح تقسیمات کشوری تصویب شد
هیات دولت جمهوری اسلامی ایران دیروز در حضور آقای خامنه‌ای رئیس جمهوری تشکیل جلسه داد.در این جلسه که با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز شد، ابتدا اوضاع جاری کشور و رویدادهای سیاسی منطقه مورد بررسی قرار گرفت. سپس گزارش کمیسیون‌های فرهنگی، سیاسی و دفاعی مطرح شد و کلیات طرح تقسیمات کشوری به تصویب رسید. آنگاه لایحه قانونی اصلاح قانون گذرنامه و پیشنهاد وزارت فرهنگ و آموزش عالی راجع به تجدید‌نظر در فهرست آثار ملی و پیشنهاد انتزاع دهستان سرشک از شهرستان جیرفت و الحاق آن، به شهرستان بافت، مورد تصویب قرار گرفت.

تصمیمات جدید در مورد سهمیه بنزین و روغن موتور
ستاد بسیج اقتصادی کشور بعد‌ازظهر دیروز با تلاوت آیاتی چند از کلام‌‌الله مجید و به ریاست غلامرضا آقازاده وزیر مشاور در امور اجرائی و سرپرست ستاد بسیج اقتصادی کشور تشکیل جلسه داد.در این جلسه معاون پارلمانی وزارت نفت گزارش مشروحی از میزان تولید و مصرف روغن موتور و بنزین ظرف ده سال گذشته به جلسه ارائه کرد و ستاد پس از بررسی گزارش مذکور با توجه به اینکه با تلاش و ایثار برادران شاغل در وزارت نفت میزان بنزین و روغن‌ موتور در حال افزایش است، تصویب کرد که سهمیه ماهانه بنزین اتومبیل‌‌های شخصی از اول دیماه ۱۳۶۱ از ۶۰ لیتر به ۸۰ لیتر افزایش یابد همچنین از روز ۱۵ آذرماه جاری توزیع روغن موتور انواع وسائط نقلیه از سیستم سهمیه‌بندی خارج خواهد شد.

راهبندان ۳ روزه جاده میانه ـ تبریز
جمعه پنجم آذرماه ۶۱ ـ در فاصله ۱۰ کیلومتری «میانه» هستیم، صف طویل کامیون‌ها و تریلرهای تجارتی که در حدود سه روز است به خاطر بسته‌شدن راه، در جاده حوالی روستای «آچاچی» از توابع میانه توقف کرده‌اند از دور هویداست و چون قطار بزرگی می‌نماید و هر ساعت بر طول آن افزوده می‌شود. محموله اغلب کامیون‌های متوقف شده مواد مصرفی و کالاهای مورد نیاز مردم است. بنابه ادعای چند تن از رانندگان در این راه‌بندان سه روزه یکسری از محموله‌ها بر اثر سرما و بارش شدید برف صدمه دیده‌‌اند. یکی از راننده‌ها می‌گوید، روز گذشته تمام محموله یکی از کامیون‌ها که جوجه‌های ماشینی بود در اثر سرمای شدید تلف شد.

code

نسخه مناسب چاپ