اخبارکوتاه
جشنواره ملی تئاتر درسی در میناب برگزار می‌شود

بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: دومین جشنواره ملی تئاتر درسی در میناب برگزار می‌شود‎.‎دبیر جشنواره ملی تئاتر درسی گفت: دانش آموزان پایه‌های پنجم و ششم ابتدایی تا بیستم دی ماه فرصت دارند آثار خود را به صورت فیلم به نشانی جشنواره در شبکه شاد به‌نام «تئاتر درسی» ارسال کنند‏‎.‎داریوش فدویان افزود: ۲۰ اثر به مرحله پایانی راه می‌یابد و پس از داوری در روز‌های ششم تا هشتم بهمن با معرفی گروه‌های برتر، این جشنواره به پایان می‌رسد. فراخوان این جشنواره در آبان‌ماه در سراسر کشور منتشر شده است‎.‎جشنواره تئاتر درسی از سال ۸۴ به صورت شهرستانی در میناب، از سال ۸۶ به صورت استانی و از پارسال هم به صورت ملی در شهرستان میناب برگزار می‌شود‎.

دستگاه‌های اجرایی قزوین ملزم به تشکیل کمیته اصلاح مصوبات درون سازمانی شدند

قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: بر اساس مکاتبات دستگاه‌های اجرایی استان ملزم به تشکیل کمیته فرآیند اصلاح، بازنگری و به‌روزرسانی مصوبات درون سازمانی شامل بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها هستند‏‎.

‎حسین رجبی افزود: با بررسی‌ها و شنیدن گلایه‌های مراجعین از مسئولان قضایی؛ بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و دستورات درون سازمانی از عوامل نارضایتی مردم در مراجعه به دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان است که در برخی از موارد زمینه اخلال در فرآیندهای اداری را به وجود می‌آورد: از اینرو دادستانی برای احیای حقوق عامه و جلب رضایت عمومی از عملکرد سازمان‌ها؛ دستگاه‌های اجرایی را به تشکیل «کمیته فرآیند اصلاح مصوبات سازمانی» ملزم کرد و به این ترتیب دستورات و مصوبات صادر شده دگربار مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت که با اصلاح برخی موارد، زمینه خدمات رسانی مطلوب و جلب رضایت عمومی فراهم می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان معرفی شد‏

همدان ـ خبرنگار اطلاعات: آیین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان برگزار و «سید مجتبی حسینی» به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری معرفی و از زحمات «ظاهر پورمجاهد» تجلیل شد‏‎.

‎استاندار همدان در این آیین اظهارداشت: رویکرد و راهبرد اساسی دولت مردمی سیزدهم در عرصه مدیریتی و تغییر مدیران فارغ از سلیقه‌ها و خط و مشی‌های سیاسی و استفاده از توان و ظرفیت افراد در حوزه‌های مختلف است‏‎.‎علیرضا قاسمی فرزاد گفت: این دولت نگاه مطلق گرایانه درعرصه تغییر مدیران ندارد و به دنبال جا به جایی صفر تا ۱۰۰ نیروها و مدیران یک دستگاه و یا سازمان نیست‏‎.

تمامی پروژه های عمرانی برازجان فعال است

برازجان ـ خبرنگار اطلاعات:با هدف جلب رضایت شهروندان و توسعه امکانات و تجهیزات در سطح شهر تمامی پروژه های عمرانی شهرداری برازجان فعال است.

شهردار برازجان در استان بوشهر با اشاره به پروژه ساخت دیوار حفاظت دره گرمسیری گفت : این پروزه با ۱۲۰ متر طول با هدف پیشگیری از خسارت سیل به شهروندان و جلوگیری از بحران، در حال اجرا است.مرتضی قدوسی با بیان اینکه ۲۲ پروژه مهم عمرانی در تمامی محلات برازجان به صورت عادلانه فعال است، افزود : ساخت دیوار حفاظتی شمال خیابان حماسه، حدفاصل خیابان شهید جوان تا میدان شهیدان حسینی مقدم، یکی از پروژه‌هایی است که به دلیل قرار داشتن در کنار معابر عمومی، خیابان و مناطق مسکونی اهمیت خاصی دارد. اکنون این پروژه با ۴۰۰ متر طول در حال اجرا است.

‎افزایش ۱۰ درصدی جمعیت وحوش علفخوار در پارک ملی گلستان‏

گرگان ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس پارک ملی گلستان از افزایش ۱۰ درصدی جمعیت وحوش علفخوار در این پارک ملی خبر داد و گفت: سرشماری وحوش پارک ملی ۳ روز در مناطق میرزابایلو، آلمه، سولگرد، دشت، لهندر و تنگه گل انجام شد‎.

‎مهدی تیموری افزود: پس از ۳ روز سرشماری مشخص شد بیش از ۹ هزار راس قوچ و میش، ۱۵۰۰ راس کل و بز و ۴۰۰ راّس آهو در این منطقه زندگی می‌کنند که نشان دهنده افزایش ۱۰ درصدی جمعیت وحوش است‏‎.‎وی علت افزایش وحوش را در سال‌های اخیر در پیش گرفتن راهکار‌های مدیریتی مشارکتی دانست و اظهارداشت: سرشماری پارک ملی گلستان برای آگاهی از وضعیت حیات وحش آن هر سال یک بار انجام می‌شود و در سرشماری امسال جوامع محلی، دانشجویان علاقه‌مند، فرمانداری، بخشداری و کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست استان حضور داشتند.

نسخه مناسب چاپ