انهدام شبکه بین‌المللی قاچاق سلاح و مهمات در ‌سیستان و بلوچستان
سرویس حوادث: یک شبکه بین‌المللی قاچاق سلاح و مهمات در شمال استان سیستان و بلوچستان شناسایی و منهدم شد.

به گزارش خبرنگار ما در زاهدان، اداره‌کل اطلاعات سیستان و بلوچستان،در اطلاعیه ای با اعلام این خبر، تاکید کرد: از این باند انواع سلاح شورشی که برای استفاده در آشوب‌های اخیر وارد کشور شده بود، کشف و ضبط شد.در این اطلاعیه از همکاری معتمدان منطقه و مرزبانی شمال سیستان و بلوچستان قدردانی شده است.

خبر دیگر این که،فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از کشف ۷۰ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز طی عملیات مشترک مرزبانی و سربازان گمنام امام زمان(عج) در مرزهای شمالی استان خبر داد. سردار محمد ملاشاهی در گفتگو با تسنیم در زاهدان اظهار داشت: مرزداران با اشرافیت اطلاعاتی در سطح حوزه استحفاظی از ورود قاچاقچیان سلاح غیرمجاز مطلع شدند و برای دستگیری و خنثی کردن اهداف سوء احتمالی آنها، بلافاصله تمهیدات لازم را به کار گرفتند.

وی افزود: با اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان سلاح و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده برای انتقال محموله سلاح و مهمات به عمق کشور مشخص شد و مرزداران دلاور هنگ مرزی زابل در قالب چندین تیم پوششی و عملیاتی به همراه سربازان گمنام امام زمان(ع) به منطقه شناسایی شده اعزام شدند.

ملاشاهی گفت: قاچاقچیان که قصد داشتند محموله را به صورت کوله باری وارد کشور کنند، به محض مشاهده مرزداران، اقدام به تیراندازی به سمت آنان کردند که مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب مقابله به مثل کردند که به علت حجم زیاد آتش مرزداران، قاچاقچیان که تاب مقابله نداشتند و عرصه را بر خود تنگ دیدند و با رها کردن محموله و برجا گذاشتن آن، به سمت خاک کشور مقابل گریختند

وی با بیان این که تلاش مرزبانان برای شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده ادامه دارد، گفت: در این عملیات مرزبانان پس از پاکسازی منطقه، توانستند ۷۰ قبضه تپانچه ‌‌غیرمجاز شکاری را کشف کنند.

فرمانده انتظامی ایرانشهر نیز از کشف ۲۲ قبضه کلت کمری قاچاق به همراه ۴۴ تیغه خشاب در این شهرستان خبرداد.

به گزارش تسنیم از زاهدان، سرهنگ حسن کیخا اظهار داشت: ماموران انتظامی ایرانشهر در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و در پی رصد اطلاعاتی و تخصصی پلیسی مبنی بر نگهداری و دپوی سلاح جنگی در یکی از محلات ایرانشهر، به محل اعزام شدند و در اقدامی سریع متهم را خلع سلاح کردند و در بررسی از محل موفق به کشف و ضبط ۲۲ قبضه سلاح جنگی کلت کمری به همراه ۴۴ تیغه خشاب و دستگیری متهم شدند.

نسخه مناسب چاپ