«گلبدین حکمتیار» از سوء قصد جان به در برد
سرویس خارجی:منابع افغان از وقوع انفجار و حمله افراد مسلح به دفتر مرکزی حزب اسلامی افغانستان در منطقه «دارالامان» کابل و ناکامی مهاجمین در ترور «گلبدین حکمتیار»رهبر این حزب خبر دادند.

رسانه‌های محلی از وقوع انفجاری در ورودی مسجدی واقع در محوطه دفتر مرکزی حزب اسلامی افغانستان که «گلبدین حکمتیار» رئیس حزب اسلامی این کشور در آن خطیب نماز جمعه بود، خبر دادند. منابع محلی اعلام کردند: حکمتیار از این انفجار جان سالم به در برده است و دو مهاجم انتحاری دیگر نیز قبل از آنکه بتوانند وارد دفتر مرکزی حزب اسلامی افغانستان شوند، کشته و دو نفر از محافظان حکمتیار هم در این حمله زخمی شدند. برخی منابع افغان اما گفتند که در این حمله، یک نفر از محافظان حکمتیار نیز کشته شده است.از طرفی، افراد مسلح ناشناس به سفارت پاکستان در کابل نیز حمله و به سوی ساختمان این سفارت تیراندازی کردند. «شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان حمله به سفارت کشورش در کابل را به شدت محکوم کرد و خواستار رسیدگی فوری و برخورد با عاملان این اقدام شد. «ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز حمله مسلحانه به سفارت پاکستان در کابل را شدیدا محکوم کرد.

در این حال، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در بیانیه ای اعلام کرد : ۲۸۸ کودک افغان در حملات تروریستی اخیر به مدارس و مراکز آموزشی افغانستان کشته یا زخمی شده‌اند. شورای امنیت سازمان ملل نیز در بیانیه‌ای حمله تروریست اخیر به مدرسه دینی «الجهادی» ایالت «سمنگان» که در آن ۳۵ دانش آموز کودک جان باختند را محکوم کرد.

نسخه مناسب چاپ