سرمایه‌گذاری ۶ هزار میلیارد ریالی در بخش کشاورزی شهرستان «سیب و سوران»‏
زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیر جهاد کشاورزی سیب و سوران در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از ۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در زمینه توسعه کشاورزی این شهرستان در حال سرمایه گذاری است‎.

‎محمد حنیف سپاهی اظهارداشت: ۴۵ واحد مرغداری از پارسال در شهرستان سیب و سوران در حال ساخت بوده که تا کنون ۶ واحد به بهره‌برداری رسیده و ۳۹ واحد دیگر با پیشرفت فیزیکی مطلوب در حال انجام است‎.

‎وی ادامه داد: ظرفیت مرغداری‌های در دست ساخت «سیب و سوران» سالانه ۹۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی با تولید ۹ هزار تن گوشت مرغ است که با بهره‌برداری کامل آنها، بزودی بخش قابل توجهی از نیاز این شهرستان تأمین می‌شود‎.

‎سپاهی افزود: علاوه‌ بر ساخت واحدهای مرغداری،توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در شهرستان «سیب و سوران» در اولویت کاری قرار گرفته و ۳۰ گلخانه جدید در حال ساخت است‎.

‎وی گفت: سطح زیرکشت محصولات گلخانه‌ای در شهرستان سیب و سوران به ۵۰ هکتار افزایش یافته و ۱۰ هکتار گلخانه دیگر نیز با پیشرفت فیزیکی ۱۰ تا ۹۰ درصد در حال ساخت است‎.

‎سپاهی از ساخت ۵ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی شامل کشتارگاه صنعتی طیور و سردخانه در شهرستان سیب و سوران خبرداد و گفت: میزان کل سرمایه‌گذاری یکسال گذشته بخش خصوصی برای توسعه واحدهای مرغداری و گلخانه و صنایع تبدیلی و تکمیلی شهرستان سیب‌وسوران بیش از ۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال است‎.

‎وی تاکید کرد: بزودی با به بهره‌برداری رسیدن این طرح‌ها فرصت‌های شغلی مستقیم برای ۱۰۰۰ نفر در شهرستان سیب و سوران فراهم می‌شود‎.

نسخه مناسب چاپ