اختصاص ‏۳۲۰۰‏‎ ‎میلیارد تومان اعتبار به تکمیل مدارس نیمه تمام
قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: برای تکمیل مدارس نیمه تمام احداث شده از سوی خیرین ۳۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص می‌یابد‎.

‎مجید عبداللهی در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان قزوین با بیان این که نیاز‌های آموزشی با اعتبارات محدود تأمین نمی‌شود، افزود : در حوزه آموزش و پرورش همه باید پای کار باشند زیرا دولت قادر نیست با اعتبارات محدود تمام نیازهای آموزشی را تأمین کند‎.‎عبداللهی با اشاره به این که ۴۰ هزار خیر مدرسه ساز در کشور همکاری می‌کنند، گفت: خیرین مدرسه ساز نقش بسیار موثری در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دارند و در وزارت آموزش و پرورش حقوق خیران باید به نحو مطلوب رعایت شود که برای آن برنامه‌ریزی شده است و در اجرای پروژه‌های خیران، همکاری می‌شود تا پروژه‌های نیمه تمام آن به بهره‌برداری برسد‎.‎

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین هم در این جشنواره با بیان این که باید نیازهای جامعه را اولویت‌بندی کنیم، گفت: دولت سرمایه‌گذاری‌های بسیاری در آموزش و پرورش، اشتغال‌ آفرینی، تولید و شکوفایی استعدادهای جوانان انجام داده است‎.‎آیت‌الله عابدینی افزود: در عین حال خدماتی که خیرین انجام می‌دهند، ذکر عملی است و محصول زندگی‌ خود را برای یک کار خیر قرار داده‌اند‎.

‎وی با تأکید بر این‌که نیازها در آموزش و پرورش باید اولویت بندی شود و بر اساس آن از ظرفیت خیرین استفاده به‌عمل آید، اظهارداشت: با استفاده از ظرفیت خیرین در ساخت مدرسه، موفق عمل شده است و امیدواریم با تأمین فضاهای آموزشی مناسب، شاهد تربیت دانش آموزانی مانند شهریاری‌ها و طهرانی‌ها باشیم‎.‎وی از خیرین خواست در ساخت نمازخانه در مدارس هم مشارکت داشته باشند‎.

‎مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین هم در این جشنواره با بیان این که بخش زیادی از نیاز‌های تحصیلی استان توسط خیرین مدرسه ساز تأمین می‌شود، گفت: با وجود خیرین متعدد در استان قزوین، توانسته‌ایم بخش زیادی از نیازهای تحصیلی را در بخش فضاهای آموزشی تأمین کنیم‎.

‎نقی سیاهکالی مرادی با اشاره به این که خیرین مدرسه ساز از ارکان مهم تقویت مدارس دولتی هستند، اظهارداشت: در استان قزوین ۱۶۷۰ واحد آموزشی وجود دارد و اعتبارات دولتی برای ساخت فضاهای آموزشی و تجهیز و تعمیر جوابگو نیست و نیازمند کمک خیران هستیم‎.

‎مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین هم گفت: هم اکنون ۵۰۰ خیر مدرسه ساز در استان فعالیت می‌کنند که بیش از ۳۰ درصد هزینه‌های ساخت مدارس را برعهده دارند‎. ‎در این مراسم از خیران مدرسه ساز قزوین با اهدا لوح قدردانی به عمل آمد‎.

نسخه مناسب چاپ