ابلاغیه وزارت علوم به دانشگاه‌ها درباره «روز دانشجو»
 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: چارچوب کلی فعالیت‌های دانشگاه‌ها در روز ۱۶آذر در یک ابلاغیه ۱۸بندی به دانشگاه‌ها ارسال شد.

عبدالحسین کلانتری در گفتگو با مهر، افزود: در این ابلاغیه تأکید شده که همانند همیشه از ظرفیت‌های دانشجویی برای برگزاری این رویداد (روز دانشجو ۱۶آذر) استفاده شود.

وی با بیان اینکه این روز متعلق به دانشجویان است، گفت: باید تا جایی که ممکن است از ظرفیت‌های خود دانشجویان استفاده شود و اگر تشکل‌ها، انجمن‌ها و …برنامه‌ای دارند در اولویت باشند. در صورتی که این مجموعه‌ها مستقلاً بنا ندارند برنامه‌ای برگزار کنند، معاونت‌های فرهنگی باید میانداری و مجموعه‌ها را جمع کنند تا با کمک آنها این اتفاق بیفتد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم یادآورشد: نکته دوم؛ تبیین این واقعه است. ۱۶آذر باید متناسب با تحولاتی که در جامعه جدید صورت گرفته به نوعی بازخوانی شود. امروز در فضای مجازی زندگی می‌کنیم. باید بدانیم صاحبان سلطه چه کسانی هستند؟ استعمار جدید کیست؟ استعمار مجازی چیست؟ پلتفرم‌ها چه کنشی را انجام می‌دهند و رسالت ما چیست؟

وی افزود: ارتباط و تعامل بین مسئولان دانشگاه‌ها با دانشجویان، دعوت از مسئولان استانی برای حضور در برنامه ۱۶آذر و پاسخ به سؤالات و مطالبات آنها، تقویت تشکل‌های اسلامی و دعوت از ادوار تشکل‌ها در دانشگاه‌ها برای اینکه سنت کنشگری دانشجویی که در ایام کرونا دچار انقطاع شده بود، احیا شود و مواردی از این دست در ۱۸بند ابلاغ شده است.

نسخه مناسب چاپ