ابزارهای موفقیت ۱۶ تیم راه‌یافته به دومین مرحله جام جهانی چیست؟
 

۱۶ تیم‌ راه‌یافته به مرحله یک‌هشتم جام جهانی، با سلاح و ابزار خاص خود وارد این مرحله شده‌اند تا با شکست حریف به یک‌چهارم نهایی صعود کنند.

به گزارش ایرنا، پرونده مرحله یک‌هشتم جام جهانی با صعود ۱۶ تیم بسته شد و حال تیم‌های راه‌یافته در تلاش هستند با هرآنچه در دست دارند نسبت به دیگری برتری پیدا کنند.

آمریکا با تیم جوانش پا به این مرحله گذاشته است؛ این تیم با میانگین سنی ۲۵.۶ سال، جوان‌ترین تیم در مرحله یک‌هشتم نهایی است. ابزار موفقیتی که شاگردان گرگ برهالتر امروز در اولین بازی این دور سعی دارند مقابل هلند لوئیس فن خال از آن بهره ببرند. میانگین سنی هلندی‌ها، ۲۷.۲ سال است.

برزیل و آرژانتین با داشتن قدمتی دیرینه در بازی‌های جام جهانی و به‌نوعی پیشکسوت بودن به مرحله یک‌هشتم آمده‌اند؛ این دیرینه‌گی با وجود میانگین سنی ۲۸.۵ سال بازیکنان، نگرانی و ترس حریف را انگیخته است.

اسپانیا با میانگین سنی ۲۶.۲ سال و مراکش با میانگین سنی ۲۶.۸ سال از جمله دو تیم جوانی هستند که با ابزار یکسان در این مرحله دوئل خواهند کرد.

فرانسه در این میان، با میانگین قد ۱۸۵.۵ سانتیمتر به‌عنوان بلندقامت‌ترین تیم در مرحله یک‌هشتم نهایی قرار است به مصاف لهستانی برود که با ۱۸۴ سانتیمتر، پس از کرواسی (۱۸۴.۵) و سنگال (۱۸۴.۴) چهارمین تیم بلندقد است.

حال‌آنکه اسپانیا چهارمین تیم با کمترین قد بدنی در این دور است. میانگین قد شاگردان لوئیز انریکه ۱۸۱ سانتیمتر است که تنها از آرژانتین (۱۷۹.۸)، ژاپن (۱۷۹.۹) و برزیل (۱۸۰.۸) بالاتر است.

دست برتر اروپا در میان شانزده تیم مرحله یک‌هشتم

نیمی از تیم‌هایی که در مرحله یک‌هشتم نهایی بازی خواهند کرد، تیم‌های وابسته به یوفا هستند، بنابراین فوتبال اروپا فعلاً بر مسابقات غالب است؛ در چهار گروه، هشت تیم اروپایی حضور دارند.

آسیا هم که با تیم‌های ژاپن، کره جنوبی و استرالیا برای اولین‌بار در تاریخ خود با سه نماینده به این رده‌بندی راه‌یافته است در جایگاه دوم و آمریکای جنوبی و آفریقا، هرکدام با دو نماینده در جایگاه سوم قرار دارند. اروپا را دنبال می‌کنند.

نسخه مناسب چاپ