انگلیس برای جلوگیری از اعتصابات سراسری از ارتش کمک خواست
سرویس خارجی: رئیس حزب محافظه‌کار انگلیس اعلام کرد که دولت این کشور ممکن است به منظور مهار اعتصاب بخش‌های عمومی، از ارتش کمک بگیرد.

ندیم زهاوی، در مصاحبه‌ای به شبکه اسکای نیوز گفت که براساس طرح‌های پیشنهادی دولت لندن، پرسنل ارتش انگلیس ممکن است در این راستا برای اموری نظیر رانندگی آمبولانس ها و فعالیت در مرزها به کار گرفته شوند. رئیس حزب محافظه‌کار انگلیس همچنین از احتمال فراخوانده شدن داروسازان برای کمک به شکستن اعتصاب کارمندان سازمان خدمات سلامت ملی این کشور صحبت کرد و گفت: ما باید بتوانیم سطح ایمنی از درمان و پشتیبانی را برای بیماران ارائه کنیم.

گفتنی است دولت انگلیس اخیرا اعلام کرد که پرسنل نظامی، کارمندان دولت و نیروهای داوطلب با هدف کار در برخی بخش‌ها از جمله بخش مرزبانی و در فرودگاه‌ها و بنادر به دنبال بروز نگرانی درباره ناآرامی در کریسمس تحت آموزش قرار گرفته‌اند. دفتر ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس هم در بیانیه‌ای اعلام داشت، هنوز تصمیم قطعی برای به خدمت گرفتن سربازان ارتش اتخاذ نشده اما پرسنل نظامی جزو مجموعه گزینه‌های موجود در صورتی هستند که اعتصاب در این حوزه‌ها طبق برنامه‌ریزی به اجرا در بیاید.

به نوشته اسکای نیوز، دولت انگلیس در زمستان پیش رو با موجی از اعتصابات که احتمالا تبعات و اختلالاتی را برای بخش حمل‌ونقل، سازمان خدمات ملی سلامت، آموزش و پرورش و پیک‌های تحویل مرسوله‌ها موجب می‌شود، مواجه است.

* فرانسه

رئیس جمهوری فرانسه ضمن رد خطر خاموشی برق در این کشور، از شهروندان فرانسه خواست انرژی کمتری در فصل زمستان مصرف کنند. «امانوئل مکرون» گفت دلیلی برای نگرانی در مورد قطعی برق در زمستان امسال وجود ندارد. مکرون در عین حال از شهروندان خواست انرژی کمتری مصرف کنند. وی این موضوع را رد کرد که خطر خاموشی برق به دلیل مدیریت ناکافی برنامه راه اندازی مجدد تاسیسات هسته ای این کشور است. رئیس اپراتور شبکه برق فرانسه روز پنجشنبه گفته بود که فرانسه ممکن است در زمستان امسال با چند روز قطع برق روبرو شود.

* آلمان

تازه‌ترین نتایج نظرسنجی‌ها در آلمان نشان می‌دهد یک چهارم مردم این کشور به علت افزایش و گستردگی تورم، هدیه روز کریسمس در سال جدیدی میلادی را نخواهند خرید. این نظرسنجی با همکاری «موسسه پاسخ‌های اجتماعی جدید» و روزنامه بیلد آلمان انجام شده است. نتایج این نظرسنجی‌ نشان می‌دهد ۲۳ درصد پاسخ‌دهندگان گفته‌اند اصلا قدرت خرید هدیه برای کریمس در سال جدید را ندارند. افزون بر این ۲۳ درصد این افراد گفته‌اند هیچ گونه پس‌اندازی نمی‌توانند انجام دهند و سه درصد نیز اعلام کرده‌اند که علاوه بر اینکه نمی‌توانند پس‌انداز کنند بدهی هم دارند.

نسخه مناسب چاپ