ارتش ترکیه مواضع نیروهای کرد سوری همپیمان آمریکا را درهم کوبید
سرویس خارجی: همزمان با تداوم حملات توپخانه‌ای نیروهای ترکیه به مواضع نیروهای کرد سوریه«قسد» در حومه رقه، در حملات پهپادی ترکیه نیز یکی از فرماندهان نیروهای قسد متحد آمریکا در استان حسکه در شمال شرقی سوریه کشته شد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع محلی در استان حسکه گفت، پهپادهای ترکیه یک خودروی نظامی حامل یکی از فرماندهان نیروهای سوریه دموکراتیک و همراه وی را در روستای “سنجق شیخ” واقع در مسیر عامودا- حسکه هدف قرار دادند که به کشته شدن این فرمانده و همراه وی منجر شد. همزمان ارتش ترکیه به حملات سنگین توپخانه‌ای خود علیه پایگاه‌های قسد و منازل غیرنظامی در روستاهای شهر استراتژیک عین عیسی در شمال رقه ادامه می‌دهد. در همین راستا منابع محلی گفتند، روستاهای صیدا و الخالدیه و جاده بین‌المللی ( M4) در حومه عین عیسی هدف حملات شدید ارتش ترکیه قرار گرفت.

این منابع اشاره کردند که ترکیه یک روستای جدید و اردوگاه عین عیسی را با تانک هدف قرار داد و گزارشهایی از تلفات میان نیروهای قسد و خسارات مادی به اموال غیرنظامیان وجود دارد. در حومه حسکه نیز ارتش ترکیه و گروه‌های “الترکمانیه” متحد این کشور روستاهایی را در حومه شهرک تل تمر واقع در شمال غربی حسکه با سلاح‌های سنگین مورد هدف قرار دادند. روستاها و شهرک‌های حومه استان‌های الحسکه و الرقه در امتداد مرز سوریه و ترکیه محل حملات شدید ارتش ترکیه هستند که مواضع نیروهای سوریه دموکراتیک، متحد آمریکا را مورد

هدف قرار می‌دهد. در این حال پایگاه «زلیکان» ارتش ترکیه در شمال عراق با چهار فروند موشک هدف قرار گرفت. این در حالی است که منابع ساعاتی بعد ار وقوع دومین حمله موشکی به این پادگان با هشت فروند موشک دیگر خبردادند.

نسخه مناسب چاپ