امدادرسانی به ۶۳۵ نفر گرفتار در کولاک
 

سرویس حوادث: معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۶۳۵ نفر از افراد متاثر از آبگرفتگی و کولاک طی ۴۸ ساعت منتهی به ظهر دیروز خبر داد.

مرتضی مرادی‌پور در گفتگو با ایسنا، درباره اقدامات انجام شده از سوی سازمان امداد و نجات در حوادث جوی ۴۸ ساعت گذشته در کشور گفت:‌با توجه به پیش‌بینی و اعلام هشدار سازمان هواشناسی، سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر امدادگران را به حالت آماده‌باش درآورده بود.

وی با بیان اینکه در ۴۸ ساعت منتهی به ظهر روز گذشته شاهد وقوع کولاک و آبگرفتگی در ۲۲ استان کشور بودیم، افزود:‌از این تعداد در ۶ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، خراسان رضوی، گلستان و گیلان عملیات امدادی به اجرا درآمد و به افراد متاثر از این شرایط خدمات امدادی ارائه شد.

معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه خدمات امدادی در هشت چارایماق، چالداران، دماوند، ترتبت حیدریه، فریمان، گرگان، گنبدکاووس و سیاهکل ارائه شده است، گفت: در مجموع عملیات انجام یادشده طی این ۴۸ ساعت به ۶۳۵ نفر امدادرسانی شد. مرادی‌پور افزود:‌همچنین ۲ زن باردار هم انتقال داده و ۱۴۰ دستگاه خودر هم رهاسازی شدند. در مجموع و در انجام این ماموریت‌ها ۲۰ تیم عملیاتی شامل ۶۵نفر از امدادگران مشارکت داشتند.

برف و باران در جاده‌های ۹ استان کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از بارش برف و باران در جاده‌های ۹ استان کشور خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی اظهار داشت:‌دیروز بارش برف و باران در اکثر محورهای استان‌های مازندران، تهران، البرز، سمنان، قزوین، قم، مرکزی، کرمان و گیلان گزارش شد که با توجه به پیش‌بینی تداوم این وضعیت، لازم است که رانندگان و مسافران از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند، اما اگر مجبور به انجام سفر هستند رانندگان باتوجه به لغزندگی معابر و جاده‌ها با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی مناسب با خودروی مقابل رانندگی کنند. به گفته وی با توجه به بارندگی‌های اخیر میانگین تردد در جاده‌های کشور کاهش پیدا کرده است. شیرانی با اعلام شماره ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر حتما با این شماره تماس بگیرند و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها و همچنین محورهای دارای انسداد و محدودیت‌های ترافیکی، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای سفرهای خود انتخاب کنند.

نسخه مناسب چاپ