رنگرز: یک تیم برای حضور در جام‌ جهانی پاداش گرفت، به تیم دیگر بی‌محلی شد!
 

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت که برخوردهای تبعیض‌آمیز روی ظرفیت انگیزشی کشتی‌گیران تأثیر نامطلوب می‌گذارد.

حسن رنگرز در گفتگو با تسنیم با انتقاد از رویه‌ای که درباره پرداخت پاداش ورزشکاران رشته‌های مختلف وجود دارد، عنوان کرد: امسال سال سختی پیش روی کشتی ایران قرار دارد. بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی که کسب سهمیه المپیک است را در پیش داریم، ضمن اینکه نزدیک به ۲۰ ماه تا المپیک ۲۰۲۴ پاریس مانده و قطعاً برخوردهای تبعیض‌آمیز روی ظرفیت انگیزشی کشتی‌گیران تأثیر نامطلوب می‌گذارد. نه تنها کشتی که همه رشته‌های مدال‌آور متأثر از این موضوع هستند.

وی گفت: اگر قرار است جوایزی تعریف شود باید متناسب با افتخارآفرینی و جایگاه مدال‌آوری رشته‎‌ها اتفاق بیفتد. از بدنه جامعه ورزش بعید می‌دانم کسی با نفس پرداخت پاداش به فوتبالیست‌ها مخالفتی داشته باشد، آن چیزی که محل بحث هست و زمینه نارضایتی و دلخوری قهرمانان مدال‌آور ما را فراهم می‌کند رفتارهایی با استانداردهای دوگانه است. الان تیم ملی کشتی فرنگی ما قهرمان جام‌ جهانی شد، این اتفاق هم در کشوری رخ داد که ما در این مقطع بیشترین تنش سیاسی را با آنها داشتیم اما دریغ از یک حمایت از تیم. تنها فدراسیون کشتی بود که آیین تجلیل از قهرمانان کشتی فرنگی را برگزار کرد.

یک تیم ورزشی صرفاً جهت حضور در جام‌ جهانی مورد حمایت و عنایت ویژه قرار می‌گیرد اما تیم دیگری که از قضا یکی از رشته‌های مدال‌آور ما در بازی‌های آسیایی و جهانی هم هست و با عنوان قهرمانی و با کاپ اولی و بهترین نتیجه ممکن به کشور برمی‌گردد نه تنها هیچ عزیزی از وزارت ورزش یا کمیته ملی المپیک را در فرودگاه نمی‌بیند بلکه بعد از آن هم هیچ‌گونه حمایت مادی و معنوی متوجه افتخارآفرینان ورزش کشور نشده و بی‌محلی می‌شود. اینجاست که قهرمانان مدال‌آور کشتی فرنگی مراتب گله‌مندی‌شان را اعلام می‌کنند. این برخورد تبعیض‌آمیز و رفتار دوگانه قطعاً جای گله‌مندی دارد.

نسخه مناسب چاپ