با کودک شیطان و فعال چطور رفتار کنم؟
 

آیا کودکتان بیش فعال است و بر روی هیچ چیز تمرکز و توجه ندارد؟ این نکات برای کمک به یک کودک بیش از اندازه شیطان مفید هستند:

خطرات احتمالی را پیش بینی کنید

اگر کودکتان متهورانه رفتار می‌کند باید خطرات را از قبل پیش بینی کنید. یک کودک می‌تواند درک کند که پریدن از ارتفاع ترسناک و خطرناک است اما بچه‌های بیش فعال و متهور درک درستی از خطرات ندارند و فکر می‌کنند می‌توانند خودشان را کنترل کنند. یک کودک متهور فکر می‌کند اگر از روی بلندی بپرد می‌تواند سالم به زمین برسد. پس خانه را امن کنید. چیزهای خطرناک را از دسترس کودک دور کنید. اشیا و وسایل سنگین و شکستنی را از دسترس کودک دور نگه دارید.

زمانی که باید نگران شوید

بین کودک شیطان و کودک بیش فعال تفاوت وجود دارد. کودک شما ممکن است فقط پرانرژی و شجاع باشد اما بیش فعال یا اوتیسم نباشد. کودکی که بیش فعالی یا اوتیسم دارد دچار نوعی بیماری ذهنی است. کودک شیطان با رشد و آموزش مهارتهای رفتاری می‌تواند رفتار سالمی داشته باشد و شیطنت‌هایش را به مرور زمان کنترل کند اما کودک بیش فعال نیاز به کمک‌های بیشتری دارد.

کودک بیش فعال بدون فکر رفتار می‌کند. تمرکز کافی ندارد. کارهای پرخطر انجام می‌دهد. خودش و دیگران را به خطر می‌اندازد. ممکن است کودکان دیگر را آزار بدهد. میل به تخریب دارد. در حالی‌که کودک شیطان معمولاً با شور و هیجان و شدت بیشتری رفتار می‌کند اما اگر تصمیمی بگیرد می‌تواند درست فکر کند، تمرکز کند و رفتارش را تغییر بدهد. بسیار مهم است که کودک را از لحاظ ذهنی، روحی و سلامت جسمی بررسی کنید تا رفتار درست را در پیش بگیرید. اگر در کودکتان زمینه‌های بیش‌فعالی را مشاهده می‌کنید با پزشک کودک درمیان بگذارید.

دختر یا پسر

جنسیت در این مورد بسیار اهمیت دارد. پسرها رفتارهای متهورانه بیشتری نسبت به دختر‌ها دارند. اگرچه ریشه ی این تفاوت کاملاً مشخص نیست اما اگر فرزندتان پسر است شیطنت‌ها و رفتارهای متهورانه در او طبیعی‌تر است. با این حال نمی‌توان گفت دخترها کمتر خطر می‌کنند و اهل ریسک و شیطنت نیستند.

code

نسخه مناسب چاپ