کلاهبرداری مرد تاجرنما در فضای مجازی
سرویس حوادث: رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری فردی که با وعده واردات و صادرات پارچه اقدام به کلاهبرداری ۱۰ میلیارد ریالی از شهروندان کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی دراین‌باره گفت: چندی پیش فردی به پلیس فتای تهران بزرگ مراجعه و اعلام کرد که قصد سرمایه گذاری در واردات و صادرات پارچه را داشته است و در همین زمینه نیز با فردی که خود را تاجر معرفی کرده بود، در فضای مجازی آشنا شده اما از جانب این فرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه با اخذ اظهارات شاکی پرونده اولیه در این خصوص تشکیل شد، گفت: شاکی در مقر انتظامی به ماموران گفت که یک ماه قبل در یکی از شبکه‌های اجتماعی مشغول جستجو بوده که با فردی ناشناس آشنا شده است، وی که بسیار خوش صحبت بود خود را از اشخاص با نفوذ معرفی کرده و مدعی شده بود که با یک سرمایه‌گذاری مطمئن می‌تواند سرمایه شاکی را چند برابر کند و در همین زمینه نیز مدتی پس از آشنایی این افراد با یکدیگر، فردی که خود را تاجر معرفی کرده بود به شاکی پیشنهاد سرمایه‌گذاری در پروژه واردات و صادرات پارچه را داد و شاکی هم با توجه به اعتمادی که به او پیدا کرده بود، مبلغ یک میلیارد ریال به حساب او واریز کرد، اما به محض واریز وجه این فرد دیگر پاسخی به تماس‌های شاکی نداد و تلفن همراهش را خاموش کرد.

وی با بیان اینکه رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران پلیس فتا قرار گرفت، گفت: در جریان رسیدگی به این پرونده ماموران با چند مورد شکایت‌های مشابه مواجه شدند و با توجه به اینکه شیوه و شگرد متهم مشابه بود، این احتمال تقویت شد که کلاهبرداری‌ها از سوی یک نفر انجام شده است که در این زمینه هم تمامی اسناد و شواهد شکات مورد بررسی و جمع‌بندی قرار گرفت.

معظمی گودرزی، با بیان اینکه ماموران پلیس فتا با تحقیقات پلیسی این فرد را در فضای مجازی شناسایی کردند، گفت:‌بعد از کسب این اطلاعات، ماموران متهم را در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند که در جریان بازجویی‌ها و در حالی که در مواجهه با ادله دیجیتال چاره‌ای به جز اعتراف نداشت، گفت که با هویت‌های جعلی و تحت پوشش تاجر اقدام به جستجو در فضای مجازی کرده و از این طریق سوژه‌های خود را شناسایی کرده است. او پس از صمیمی شدن با این افراد و بیان صحبت‌های اقناع کننده، آنان را ترغیب به سرمایه گذاری کرده و به محض دریافت پول دیگر پاسخی به تماس‌های آنان نمی داده است.

وی ارزش اموال کلاهبرداری شده توسط را در حدود ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای متهم پرونده‌ای تشکیل شده و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است. تحقیقات در زمینه پرونده این متهم و کشف دیگر جرائم احتمالی او ادامه دارد.

نسخه مناسب چاپ