اختصاص ۳۹۰ میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی آذر بایجان غربی
ارومیه-خبرنگاراطلاعات:رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان غربی گفت: از ۲۹۰۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی مصوب استان طی سال جاری، تاکنون ۳۹۰ میلیارد تومان اختصاص یافته که ۱۹۶ میلیارد تومان آن درقالب اسناد خزانه و ۱۹۴ میلیارد تومان نقدی پرداخت شده و از مبلغ پرداختی ۱۵۰ میلیارد تومان برای مصوبات سفر استاندار به شهرستان‌ها بوده است.

سپهری در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی ادامه داد: از ١٩ هزارمیلیارد تومان اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری در حوزه عمرانی سهم استان درسال جاری ۴۳۰۰ میلیارد تومان معین شده و تاکنون ۱۵۴۰ میلیارد تومان آن به صورت قطعی پرداخت و مبلغ ۲۲۰ میلیارد تومان نیز در دست اقدام است. وی اظهارداشت: از اعتبارات مصوب دولتی برای بازسازی منازل زلزله‌زده خوی و سلماس ۱۸۰ میلیارد تومان در قالب کمک‌های بلاعوض برای واحدهای مسکونی و جبران هزینه لوازم خانگی خسارت دیده پرداخت شده و ۸۵ میلیارد تومان نیز در قالب تسهیلات بانکی بوده است.سپهری بااشاره به پرداخت اعتبارات هزینه ای به دستگاه‌های اجرایی گفت: طی ۷ ماهه نخست سال جاری ۴۵۵میلیارد تومان اعتبار هزینه ای برای حقوق و مزایای کارکنان همچنین ۱۸۰ میلیارد تومان در قالب سایر هزینه‌های دستگاه‌های اجرایی پرداخت شده است.

وی بااشاره به اهمیت نظارت‌های فنی و اجرایی بر پروژه‌ها،افزود: از میان ۳۳۰ پروژه ای که در کارگروه نظارت و بازرسی سازمان بررسی شده، ۱۱۵ پروژه ایرادهای فنی و اجرایی جدی دارند و بازه زمانی برای اصلاح آن‌ها مشخص شده است همچنین ۸ پیمانکار و شرکت محروم شده‌اند و پرونده ۱۰ شرکت و پیمانکار در دست بررسی و اعمال ماده ۶ است.

سپهری گفت: طی ۷ ماهه امسال دستگاه‌های اجرایی ۹۰ میلیارد تومان به دستگاه‌های خدمات رسان بدهی دارند که دستگاه‌ها باید نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

نسخه مناسب چاپ