تعداد سهمیه‌ قاره‌ها در جام جهانی ۲۰۲۶ اعلام شد
جام جهانی ۲۰۲۶ در سه کشور کانادا، آمریکا و مکزیک با حضور ۴۸ تیم برگزار می‌شود.فیفا رسما تعداد سهمیه‌های قاره‌ها برای جام جهانی ۲۰۲۶ و همچنین شهرهای میزبان این تورنمنت را اعلام کرد. بر اساس این اعلام فیفا شانزده شهر در سه کشور میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ خواهند بود. بر اساس اعلام فیفا تیم‌های ملی سه کشور میزبان یعنی آمریکا و مکزیک و کانادا به صورت اتوماتیک به جام جهانی صعود می‌کنند و بقیه کشورها برای کسب ۴۵ سهمیه باقی مانده در کنفدراسیون‌های قاره‌ای رقابتهای انتخابی را برگزار خواهند کرد. سهمیه قاره‌ها در این جام جهانی به این قرار است:

اروپا ۱۶ سهمیه مستقیمر آفریقا ۹ سهمیه مستقیمر آسیا ۸ سهمیه مستقیمر آمریکای شمالی و مرکزی ۶ سهمیه مستقیمر آمریکای جنوبی ۶ سهمیه مستقیمر اقیانوسیه ۱ سهمیه مستقیمر پلی آف ۲ تیم از بین قاره‌های آمریکا، آسیا و آفریقا

جام جهانی با ۱۶ گروه سه تیمه آغاز می‌شود. صدرنشین و تیم‌های دوم هر گروه به مرحله یک‌شانزدهم نهایی صعود می‌کنند. از ۱۶ شهر میزبان،یازده شهر آمریکایی هستند. دو شهر کانادایی تورنتو و ونکوور و سه شهر مکزیکی مکزیکوسیتی، گوادالاخارا و مونته‌ری هم دیگر میزبانها هستند.

نسخه مناسب چاپ