برخی روستاهای اردبیل کمتر از ۲۰ دقیقه در روز آب آشامیدنی دارد
اردبیل ـ خبرنگار اطلاعات: معاون آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل از اعلام آمادگی بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در مجتمع آبرسانی «خروسلو» با پوشش بیش از ۱۷۰ روستا خبر داد.

رحمت‌الله قلی‌زاده در نشست مشورتی اعضای شورای استان اردبیل افزود: این کار به دلیل انجام تغییر و تحولات پیمانکاری انجام شده است که در فاصله چند روز تغییر و تحول آب آشامیدنی مردم برخی از روستاها بدون کلرزنی تأمین شده بود که به سرعت نسبت به حل این مشکل نیز اقدام کردیم.وی با بیان اینکه برخی از روستانشینان اردبیل کمتر از ۲۰ دقیقه در طول روز از آب آشامیدنی برخوردارند، اظهار داشت: در سرعین که همه ۲۵ روستایش از نعمت آب برخوردارند، جیره‌بندی آب را شاهد بودیم. قلی‌زاده با اذعان به قصور و کوتاهی در تحویل آب آشامیدنی مردم بدون کلرزنی افزود: ما به سرعت متوجه این نارسایی شدیم و سعی کردیم موانع را برطرف کنیم.

وی همچنین از اجرای پروژه‌های آبرسانی روستایی به شکل تک روستا و مجتمع‌های عظیم خبر داد و گفت:‌ تنها راه علاج ما در منطقه مغان، اجرای پروژه‌های آبرسانی به شکل مجتمع است که با گرفتن مجوزهای لازم، ساخت مجتمع‌های موران، سبلان و خروسلو را به بخش خصوصی واگذار کردیم.

قلی‌زاده به ناقص اجرا شدن مجتمع آبرسانی عمران‌آباد و شهید مهدوی در پارس‌آباد اشاره کرد و ادامه داد: در شهرستان بیله‌سوار و پارس‌آباد سرانه مصرف آب توسط روستاییان بسیار بالاست و حتی به ۴۲۰ لیتر در شبانه‌روز می‌رسد، در حالی که میانگین آن ۱۵۰ تا ۲۰۰ لیتر است.

وی انشعابات غیر مجاز را دیگر مشکل روستاها اعلام کرد و گفـت: تلاش ما بر این است تا با نظارت و کنترل‌های لازم، این فرآیند را به حداقل برسانیم تا مردم آب به ویژه در روستاها صرفه‌جویی کنند.

نسخه مناسب چاپ