چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز شنبه ۲۰ آذرماه ۱۳۶۱ (برابر با ۲۵ صفر ۱۴۰۳، ۱۱ دسامبر ۱۹۸۲) نقل شده است
شمارش آراء از دیشب آغاز شد

مهدی شایسته سخنگو و عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات منتخب شورای نگهبان در رابطه با شمارش آراء و اعلام نتایج انتخابات خبرگان و میان دوره‌‌ای مجلس شورای اسلامی به خبرگار ما گفت: به علت استقبال زیاد مردم استان‌های آذربایجان غربی و کردستان انتخابات این دو استان به مدت ۱۰ ساعت دیگر تمدید شد و از ساعت ۷ صبح امروز رای‌گیری آغاز گردید و تا ساعت ۵ بعد ازظهر امروز ادامه خواهد داشت، شایسته در رابطه با شمارش آراء در تمام حوزه‌‌های انتخابیه سراسر کشور گفت: از دیشب با پایان گرفتن ساعت اخذ رای در تمام نقاط کشور هیات اجرائی با حضور هیات نظارت و بازرسین اعزامی سرگرم شمارش آراء می‌باشند و ما از ساعت ۱۰ صبح امروز منتظر رسیدن نتایج به صورت تدریجی از سراسر کشور هستیم.

مواضع تانک و تجهیزات دشمن در جبهه‌های غرب و جنوب منهدم شد

باختران ـ نیروهای پرتوان اسلام طی بیست و چهار ساعت گذشته در ادامه نبرد بی‌‌امانشان علیه قوای کفر صدام تکریتی در جبهه‌های غرب کشور، ضمن اجرای آتش موثر بر روی مواضع تانک، تجهیزات و استحکامات نظامی دشمن، شماری از صدامیان را کشته و سه دستگاه تانک، دو دستگاه خودرو، یک قبضه خمپاره‌انداز و چندین سنگر گروهی و انفرادی آنان را منهدم ساختند و به دو دستگاه تانک دیگر دشمن نیز آسیب وارد آمد. آبادان ـ تبادل آتش سنگین توپخانه و خمپاره‌انداز، طی شبانه‌روز گذشته در دو سوی «اروند‌رود» ادامه داشت و دلاوران اسلام ضمن حفظ کامل برتری آتش با انهدام دو انبار مهمات که شعله‌‌های آتش ناشی از سوختن آنها تا ساعت‌ها از دور نمایان بود ۱۲ سنگر اجتماعی و انفرادی چهار سنگر تیربار و یک پست دیدبانی را به کلی نابود کردند و بیش از ۱۵ تن از قوای کفر را به هلاکت رساندند.

دستورالعمل نخست‌وزیر در مورد مصاحبه‌های افراد و هیات‌های اعزامی به خارج

نخست‌وزیر به وزارت خارجه دستور داد، مصاحبه افراد بدون مسئولیت که به خارج سفر می‌کنند، از سوی نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور تکذیب شود. در این زمینه روابط عمومی نخست‌وزیری اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد است:اخیراً مشاهده می‌شود افرادی متفرقه که به خارج از کشور سفر می‌کنند، بدون آنکه به ارگان رسمی منتسب باشند مصاحبه‌هایی به عنوان نماینده ایران ترتیب می‌دهند. نتایج این کنفرانس‌های مطبوعاتی حساب نشده که بدون اطلاع دولت صورت می‌گیرد، متاسفانه اثرات زیان‌باری به دنبال دارد، لذا بدینوسیله اعلام می‌شود: از سوی نخست‌وزیر به وزارت امور خارجه دستور داده شده تا به تمام سفارتخانه‌‌های ایران ابلاغ نماید در صورت مشاهده چنین مواردی بدون کسب تکلیف از تهران، نمایندگی این افراد را از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران بلافاصله تکذیب نماید.

نتایج انتخابات یزد، ایلام و اردکان اعلام شد

انتخابات مجلس خبرگان در استان یزد در محیطی کاملا آرام و در (۲۳۰) شعبه اخذ رای برگزار شد و در مجموع حضرت آیت‌الله حاج آقا روح‌الله خاتمی نماینده امام و امام جمعه یزد با ۲۲۶ هزار و ۶۰۳ رای به عنوان نماینده مردم استان یزد در مجلس خبرگان انتخاب شد. همچنین انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی در شهرستان اردکان در ۶۲ شعبه اخذ رای برگزار گردید و از بین آرائی که به صندوق‌ها ریخته شده بود آقایان بهجتی ۲۳۰۱۰ رای، داوودی ۲۰۲۷۱ رای و رضوی ۹۲۸۹ رای را به خود اختصاص دادند و انتخابات به مرحله دوم موکول گردید. نتایج شمارش آراء مجلس خبرگان در شهرستان ایلام ساعت یک بامداد امروز به شرح زیر اعلام شد. جمع کل آراء شهرستان ایلام و حومه ۵۳ هزار و هشتصد و شصت رای بوده است که حاج آقا حیدری ۴۵ هزار و شصت و دو رای و حاج علی الهی ۷ هزار و هشتصد و ۷ رای به دست آوردند، تعداد آراء باطله نهصد و نود و یک رای بوده است.

code

نسخه مناسب چاپ