بهره برداری از ۲ خط تولید باتری‌های نظامی پیشرفته در وزارت دفاع
سرویس سیاسی –اجتماعی: خطوط تولید باتری‌های پیشرفته روی- نقره و صنعت تولید مواد اولیه پودر و اکسید نقره در مراسمی با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتتاح و به بهره برداری رسید.

سردار سرتیپ حسین دهقان وزیر دفاع در جریان افتتاح این خطوط تولیدی، با گرامیداشت ۳۱ مرداد، روز صنعت دفاعی گفت: امروز از تجمیع فعالیت های تحقیقاتی و تولیدی ،زنجیره ذخیره سازمان های پیشرفته نظامی شامل صنایع باتری های حرارتی ، باتری های سرب اسیدی رزرو و روی – نقره طی یک فرایند برنامه ریزی شده کامل شد.

وی افزود: با افتتاح این خطوط ، توانمندی های لازم برای طراحی های پیشرفته محصولات و خودکفایی مواد اولیه مورد استفاده در سامانه های دفاعی شامل حوزه‌های موشکی ، هوایی، دریایی و زمینی برای تقویت توان بازدارندگی دفاعی حاصل شد.

دهقان تاکید کرد: در این دو خط تولیدی، دفاتر طراحی ، دانش های فنی پیشرفته در حوزه های سنتز مواد ، الکتروشیمی ، مکانیک ، الکترونیک و روزآمدترین ماشین آلات و تجهیزات تولید و تست برای انواع محصولات با ظرفیت های مختلف به کار گرفته شده است.

وی افزود : با این امکانات تمامی نیازهای دفاعی نیروهای مسلح در حوزه ذخیره سازی انرژی در مقیاس انبوه و طرح های توسعه آتی سامانه های دفاعی تامین می شود.

وزیر دفاع گفت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی با رویکرد مدیریت جهادی ، استفاده بهینه از امکانات موجود و به کارگیری ظرفیت های علمی و فناورانه در مجموعه صنایع دفاعی و مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان در سطح ملی ، گام های بلندی برای بی اثر کردن تحریم ها و خوداتکایی صنعتی برداشته شد.

نسخه مناسب چاپ