چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز یکشنبه ۲۱ آذرماه ۱۳۶۱ (برابر با ۲۶ صفر ۱۴۰۳، ۱۲ دسامبر ۱۹۸۲) نقل شده است.
انتخابات به مهمترین صورت ممکن انجام پذیرفت
حجت‌الاسلام ناطق‌نوری وزیر کشور پیش از ظهر دیروز در یک مصاحبه مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی استقبال مردم از انتخابات مجلس خبرگان را بسیار گرم و صمیمانه توصیف کرد و گفت: این پاسخ دندان‌شکنی به صدام بود که خواستار رفراندوم در ایران شده بود. وزیر کشور با توجه به بازدیدی که از جریان رأی‌گیری در حوزه‌های جنوب تهران و استان اصفهان داشت گفت: به فضل خدا انتخابات خبرگان به بهترین و شایسته‌ترین صورت ممکن انجام پذیرفت و از نظر استقبال و شور و شعف و همکاری مردم بی‌سابقه بود و بر اثر همین همکاری، کوچکترین درگیری در هیچیک از حوزه‌ها بوجود نیامد.

تأسیسات نظامی دشمن در غرب منهدم شد
باختران ـ چندین تأسیسات نظامی و یک پارک موتوری دشمن در یکی از جبهه‌های غرب کشور روز گذشته زیر آتش نیروهای ظفرمند اسلام قرار گرفت و در نتیجه ضمن آسیب وارد آوردن به تأسیسات نظامی، چندین خودرو سنگین و سبک که در پارک مذکور قرار داشت منهدم شد. نبرد بصورت تبادل آتش سلاح‌های سنگین در بیست و چهار ساعت گذشت در اکثر جبهه‌های غرب ادامه داشت که در منطقه عملیات مسلم بن‌عقیل و «چقاحمام» از شدت بیشتری برخوردار بود. همین گزارش حاکیست که طی این مدت با اجرای آتش مؤثر نیروهای خودی روی مواضع دشمن در جبهه‌های غرب یک دستگاه تانک، یک قبضه خمپاره انداز، یک دستگاه بلدوزر و تعدادی خودرو دشمن منهدم شد و شماری از صدامیان به هلاکت رسیدند و عده‌ای نیز مجروح شدند.

رئیس جمهور، سرهنگ قذافی را به دیدار رسمی از ایران دعوت کرد
در پایان دیدار هیأت بلند پایه لیبیائی به سرپرستی عبدالعاطی العبیدی وزیر خارجه آن کشور از جمهوری اسلامی ایران، طرفین با صدور یک بیانیه مطبوعاتی که بطور همزمان در تهران و طرابلس منتشر شد، نقطه نظرات مشترک دولتین جمهوری اسلامی ایران و لیبی را اعلام کردند. بخشی از بیانیه بدین شرح است: بدعوت برادر علی‌اکبر ولایتی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برادر عبدالعاطی العبیدی دبیر کمیته مردمی دفتر روابط خارجی جماهیری عربی سوسیالیستی لیبی بهمراه یک هیأت بلندپایه از تاریخ ۱۶ تا ۲۰ آذرماه سال ۱۳۶۱ برابر با ۷ تا ۱۱ دسامبر سال ۱۹۸۲ از جمهوری اسلامی ایران دیدار رسمی بعمل آوردند.

سخنان وزیر ارشاد در مورد لایحه مطبوعات تکلیف هنرمندان و تغییرات در وزارتخانه
حجت‌الاسلام دکتر خاتمی وزیر ارشاد اسلامی صبح دیروز در نخستین مصاحبه مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی خود، در این مقام شرکت جست‌و‌به سئوالات خبرنگاران رسانه‌های گروهی داخلی در زمینه‌های مختلف پاسخ گفت. وزیر ارشاد در این گفتگو در مورد مسائل مهمی از جمله لایحه مطبوعات، تبلیغات خارج از کشور، نقش روحانیت اصیل در مسائل ارشادی، تکلیف هنر و هنرمندان، آزادی مطبوعات، صنعت توریسم، تغییرات در سطح معاونان وزارت ارشاد، طرح اطلاعات و امنیت کشور و زمینه‌های دیگر در رابطه با نقش وزارت ارشاد، مطالبی بیان داشت. دکتر خاتمی سپس در جواب به سئوال دیگری در مورد هنر گفت: قبلاً هم این نکته را بیان کرده‌ام که هنر ذاتاً مقدس و یکی از ارکان معجزه خداست.

تغییرات تازه در طرح توزیع سیگار
سرویس اقتصادی ـ از این هفته در محلاتی که عامل اصلی فروش نداشته و سیگار توزیع نشده است با تعیین عامل سیگار توزیع خواهد شد همچنین از این پس براساس تعداد جمعیت هر محله سیگار توزیع می‌شود. علاوه بر این ظرف دو یا سه هفته آینده طرح جدید توزیع سیگار در شهرستان‌های نزدیک تهران مثل کرج، ورامین به‌مرحله اجرا درخواهد آمد. این مطالب را حسین راغفر مدیرکل اداره پخش و فروش شرکت دخانیات در یک گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اطلاعات اعلام کرد. وی ابتدا در مورد شایعه کاهش سهمیه سیگار تهران گفت: سهمیه سیگار تهران کاهش پیدا نکرده است و این سهمیه ثابت است. اما تعداد عاملین جزء و عاملین اصلی افزایش پیدا کرده‌اند.

code

نسخه مناسب چاپ