استان سیستان و بلوچستان رتبه دوم ایجاد شغل در کشور را کسب کرد
زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات:استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان با ایجاد شغل برای ۳۱ هزار و ۲۷۲ نفر رتبه دوم آن را در کشور کسب کرد.

حسین مدرس خیابانی در حاشیه دهمین نشست کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان اظهارداشت: خوشبختانه در شرایطی که ۴ماه از سال مانده، طی ۸ ماه تمامی تعهد اشتغال استان تحقق یافته است.همچنین بر اساس اعلام سامانه رصد وزارت تعاون کار و امور اجتماعی تاکنون ۸ هزار و ۵۰۱ نفر در سیستان،۱۰ هزار و ۳۹۷ نفر در زاهدان،۵ هزار و ۱۰۱ نفر در ایرانشهر و ۴ هزار و ۹۰۰ نفر در شهرستان چابهار صاحب شغل شده‌اند و نیز تاکنون برای ۱۰ هزار و ۴۱۰ نفر در زمینه‌های دام، طیور، شیلات و مشاغل خانگی از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) اشتغال ایجاد شده است علاوه بر آن امسال ۷ هزار و ۹۷۵ نفر از سوی معاونت محرومیت زدایی قرارگاه قدس و ۳۸۳ نفر از سوی سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان در قالب تسهیلات اشتغالزایی صاحب شغل شدند.

وی تاکیدکرد: ۶ هزار و ۹۵۵ نفر توسط سازمان صنعت، معدن، تجارت، ۶ هزار و ۸۹۷ نفر از سوی سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس،۵ هزار و ۴۰۲ نفر در طرح‌های راه و شهرسازی شمال استان، یکهزار و ۵۵۰ نفر در طرح‌های راه و شهرسازی جنوب استان سیستان و بلوچیستان،۳ هزار و ۸۷۲ نفر در بازارچه‌های مرزی استان،۲ هزار و ۷۲۲ نفر در سازمان جهاد کشاورزی و همچنین ۲ هزار و ۱۹۶ نفر در شهرک‌های صنعتی مشغول به کار شدند. همچنین سازمان بهزیستی سیستان و بلوچستان در زمینه‌های مختلف اشتغالزایی مانند طرح‌های کارفرمایی و مشاغل خانگی توانسته است برای یک‌هزار و ۸۳۱ نفر اشتغال ایجاد کند.ضمن آن که یکهزار و ۷۶۱ نفر در طرح‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،یکهزار و ۲۲۰ نفر در شهرداری‌های استان سیستان و بلوچستان و ۸۵۳ نفر در شیلات آب‌های داخلی صاحب شغل شدند.وی با بیان این که طی این مدت ۲۱۵ نفر در پارک علم فناوری سیستان و بلوچستان مشغول به کار شدند، ادامه داد: این مشاغل مرتبط با صنایع خلاق، دیجیتال و خدمات بازرگانی الکترونیکی بوده است‌.

مدرس خیابانی با تاکید بر لزوم راستی آزمایی آمارهای ارائه شده، گفت: همه دستگاه‌های متولی باید میزان اشتغال ایجاد شده را با مشخصات و به صورت تصویری منتشر کنند. همچنین استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پیشتاز بودن این استان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، زمینه ساز اشتغال بیش‌از ۲۵هزار و ۳۵۰ نفر شده است. حسین مدرس خیابانی در نشست شورای مسکن سیستان و بلوچستان که با محوریت طرح نهضت ملی مسکن برگزار شد، اظهارداشت: مسکن موتور محرک اقتصاد به شمار می‌رود و اگر فقط این حوزه در استان فعال شود به دنبال آن چرخه تولید، فعالیت، کار و تجارت نیز رونق می‌گیرد.

نسخه مناسب چاپ