آغاز به کار چهل وپنجمین دوره مسابقات قرآن کریم در قزوین
قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران با حضور ۲۳۹ شرکت کننده از سراسر کشور در قزوین آغاز به کار کرد.

این مسابقات در رشته‌های اذان، دعاخوانی، مدیحه سرایی وهمخوانی قرآن کریم در ۲ بخش خواهران و برادران بالای ۱۸ سال از ۱۹ آذر ماه آغاز شده است و تا ۲۲ ماه جاری ادامه خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در آیین افتتاح چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآنی جمهوری اسلامی ایران گفت: قرآن کریم تنها منشور جهانی است که پاسخگوی همه سوالات بشری و تحقق بخش آرمانهای انسانی است.

حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی با بیان این که نگاه قرآن و رسول اکرم(ص) به همه جهانیان و ادوار تاریخ است افزود: این کتاب آسمانی بر کرامت انسانی اهتمام دارد و حیات انسانی در سایه مواهب قرآنی میسر می شود.قرآن کریم منادی قسط و عدل برای جهانیان است و آرامش روانی در پرتو قرآن به دست می آید.

عابدینی اظهارداشت: امروزه تروریسم جهانی به دنبال بر هم زدن امنیت و آرامش در جوامع است، در حالی که هدف قرآن هدایت همه مردم، کاهش استرس‌ها وایجاد امنیت و آرامش در جامعه است.

وی گفت:برگزاری مسابقات قرآنی بهترین فرصت برای مطرح کردن آرمان‌های قرآنی در انظار جهانیان و بهترین فرصت برای زمینه سازی ظهور منجی عالم بشریت است. مراسم اختتامیه مسابقات یادشده ۲۳ آذر ماه با حضور مسئولین استانی و کشوری برگزار می شود.

نسخه مناسب چاپ