آمادگی خودروسازان برای نوسازی وسایل نقلیه عمومی
شورای سیاستگذاری خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران عامل گروه‌های خودرو سازی، انجمن خودرو‌سازان و مسئولین مربوط در این وزارتخانه برای حل مشکلات این صنعت تشکیل جلسه داد.

به گزارش مهر، سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو در پایان این جلسه از آمادگی شرکت‌های خودروسازی برای نوسازی و جایگزینی وسایل نقلیه عمومی در بخش بار و مسافر ( انواع اتوبوس، کامیون و تاکسی ) خبر داد و گفت: مقرر شد تولید ون به طور جدی در دستور کار آنها قرار بگیرد.

ساسان قربانی با اعلام این خبر گفت: در این نشست برنامه های صادراتی شرکتهای خودرو ساز در باره خودروهای سبک و سنگین مطرح شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد کمیته صادرات طی دو هفته تبیین دقیق سیاست های توسعه صادرات و راهکارهای اجرایی را در دستور کارقرار دهد.

وی افزود: همچنین به منظور کاهش آلایندگی و مدیریت مصرف سوخت مقرر شد که استفاده از گاز طبیعی در سوخت خودرو های عمومی اولویت داشته باشد.

سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو ادامه داد: در این نشست وزیر صنعت ، معدن و تجارت ضمن اشاره به لزوم تولید خودروهای کم مصرف با آلایندگی بسیار کم تاکید کرد که خودرو سازان تولید موتور خودرو با تکنولوژی روز دنیا را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی اضافه کرد : از نکات حائز اهمیت در این نشست پیگیری تلفنی مشکلات پیش آمده بر صنعت خودرو سازی از سوی وزیر در طول جلسه بود که بعد از هر تماس تلفنی وزیر با مسوولین ارگانها و نهادهای ذیربط، وی خبر خوش رفع مشکل را به اطلاع اعضای شورا می‌رساند.

قربانی افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید و یادآوری پیگیری بی وقفه امور تا حل نهایی آن به تمامی اعضای شورا تصریح کرد که ضروری است خودرو سازان بی‌وقفه برای رفع مشکلات تا حصول رضایت مندی کامل مشتریان تلاش کنند و هیچ عاملی نباید مانع تحقق این مهم شود.

نسخه مناسب چاپ