خطیب جمعه قم:
دولت عراق تمام تلاش خود را برای فائق آمدن برفتنه داعش به کار گیرد
قم: دولت جدید عراق با حفظ وحدت و همدلی باید تمام تلاش خود را برای فائق آمدن برفتنه‌انگیزی گروه تروریستی داعش به کار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی خطیب جمعه قم در خطبه‌های نمازجمعه قم بابیان این‌مطلب افزود: آقای نوری‌مالکی بارعایت مصلحت کشور عراق از حق‌ قانونی خود گذشته و به نفع حیدرالعبادی کناره‌گیری کرد و ما ضمن تقدیر از این تصمیم عاقلانه و شجاعانه؛ از دولت عراق می‌خواهیم بیش از پیش برای رفع مشکلات مردم و مقابله با تروریست‌های داعش اقدام کند.

وی با اشاره به از سرگیری حملات رژیم‌صهیونیستی به مردم مظلوم فلسطین هم گفت: باوجودی که آمار شهدای غزه از مرز دوهزار نفر گذشته و شمار مجروحان هم درحال افزایش است ولی رژیم‌صهیونیستی تاکنون به هدف اصلی خود که همان درهم‌ شکستن مقاومت بود؛ نرسیده و نخواهد رسید. سعیدی ابراز امیداوری کرد با مسلح شدن کرانه‌باختری و رسیدن صحنه جنگ به تمام مناطق سرزمین‌های اشغالی؛ رژیم‌صهیونیستی زمین‌گیر شود.

سعیدی با اشاره به آغاز هفته دولت گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند همه باید به دولت برای رفع مشکلات مردم کمک کنند و دولت هم باید با پرهیز از حاشیه‌سازی تمام تلاش خود را برای خدمت به ملت به‌کار گیرد.

خطیب جمعه قم با تسلیت سالرزو شهادت حضرت امام جعفرصادق(ع) گفت: در زمانی که امویان و عباسیان برسر حکومت باهم درگیر بودند فرصت مناسبی برای ایجاد یک نهضت بزرگ علمی و فرهنگی توسط شیخ‌الائمه ایجاد شد؛ تا جامعه اسلامی را تحت‌تأثیر قرار دهد.

امام جمعه موقت قم با اشاره به سالروز حمله وحشیانه رژیم‌شاه به مراسم شهادت امام صادق(ع) در مدرسه فیضیه‌ در سال ۴۲؛ گفت: رژیم برای ایجاد ترس و وحشت در میان طلاب و روحانیون دست به کشتار وحشیانه آنها زد؛ ولی به برکت خون شهدا و همراهی مردم؛ انقلاب ‌اسلامی به ثمر نشست.

نسخه مناسب چاپ