ثبت ۴۴۰ هزار صورتحساب الکترونیک در سامانه مودیان مالیاتی
رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور از ثبت بیش از ۴۴۰ هزار صورتحساب الکترونیک در سامانه مودیان خبرداد و گفت: این اطلاعات در کارپوشه ۱۹ هزار و ۳۷۰ مودی به ثبت رسیده است.

به گزارش رسانه مالیاتی، محمد برزگری در مورد آخرین وضع اجرای این قانون توسط مشمولین مرحله اول فراخوان اظهار کرد: شرکت‌های پذیرفته شده در بورس از اول آبان‌ امسال ملزم به صدور صورت‌حساب الکترونیک شدند که تاکنون حدود ۵۷۷ مودی حافظه مالیاتی دریافت کرده‌اند و ۱۷۲ مودی به ‌صورت مستقیم یا از طریق شرکت‌های معتمد و سامانه‌های دولتی موفق به ارسال صورت‌حساب الکترونیک شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تا تاریخ ۱۹ آذربیش از ۴۴۰ هزار صورت‌حساب الکترونیک در سامانه مودیان ثبت شد تصریح کرد: این اطلاعات در کارپوشه حدود ۱۹ هزار و ۳۷۰ خریدار به ثبت رسیده است.

رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان در مورد ارزش صورتحساب‌های ارسالی، اظهارداشت: ارزش ۴۴۰ هزار و ۶۷۲ صورتحساب ارسال شده در حدود ۱۰۷ هزار میلیارد تومان بوده که حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به مالیات و عوارض فروش است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دولتی و سایر دستگاه‌های اجرایی ماده (۵) قانون خدمات کشوری از ابتدای دی‌ سال جاری مشمول اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان هستند، گفت: با این شرکت‌ها و سایر دستگاه‌های مشمول حدوداً ۵۰۰ مکاتبه انجام داده و اطلاعات لازم را در اختیار آنها گذاشته‌ایم، ضمن این که برای این اشخاص به‌زودی همایشی در رابطه با تبیین اجرای قانون و تشریح جزئیات آن برگزار خواهیم کرد.

همچنین معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ضمن تأکید بر عزم جدی این سازمان در دفاع از حقوق عامه، از انهدام باند ارتشا و فرار مالیاتی در شهرستان دامغان خبر داد.

سعید توتونچی ملکی گفت: به دنبال گزارش سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر پرداخت رشوه‌های کلان تعدادی از مودیان به یکی از مأموران اداره امور مالیاتی شهرستان دامغان از طریق ارائه فاکتورهای خرید غیرواقعی و جعلی شرکت‌های مختلف به اداره امور مالیاتی شهرستان یادشده، با دستور قضایی و همکاری مؤثر ضابط قضایی تحقیقات آغاز و نهایتاً پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه دادگاه کیفری دو شهرستان دامغان ارجاع و سرانجام برای متهم اصلی (مامور مالیاتی) و سایر متهمین (مودیان مالیاتی) که در وقوع این جرم مشارکت داشتند، پرونده قضایی تشکیل گردید.

نسخه مناسب چاپ