فرمانده نیروی دریایی سپاه:‏
مانع تجاوز ۲ناو آمریکایی به خلیج فارس شدیم
‎سرویس خبر: فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هفته گذشته مانع تجاوز ۲ناو آمریکایی به خلیج فارس شدیم‎.

‎به گزارش تسنیم، سردار علیرضا تنگسیری در یادواره هفتمین سالگرد شهادت مدافع حرم حبیب روحی و ۶۴ شهید بخش چوکام شهرستان خمام، استان گیلان به از ساخت شناوری به‌اسم شهید حبیب روحی خبر داد و گفت: امروز شناوری به‌اسم شهید روحی در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساخته شده است ‌که ۳۰۰ کیلومتر برد موشکی دارد و در دوشنبه هفته گذشته و هنگامی که ۲ ناو آمریکایی قصد ورود به خلیج فارس را داشتند، موشک‌انداز و شناور حبیب روحی مانع از ورود ناو شد و دستور معرفی را داد‎. ‎وی تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران ناو‌ها و شناورهای خود را به اسم شهدا نامگذاری می‌کند؛ چون باید نام آنان تا قیامت ماندگار باشد و به گوش آمریکا برسد. ‏

تنگسیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جانفشانی‌های مدا‌فعان حرم و به‌ویژه شهید روحی در دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) اظهار‎ ‎داشت:‌‌در روزهایی که باید از حریم امام حسین(ع) و اهل‌بیت (ع) دفاع می‌شد شهیدانی امثال حبیب روحی فداکاری کردند و واقعه عاشورا را زنده ساختند. ‏وی با تاکید بر این که «در تیپ فاطمیون شهدای مدافع حرمی داشتیم که ‌داعش سر از تنشان جدا کرد»، گفت: این شهدا تا آخرین لحظات ذکر «یا علی» از زبان‌شان‌ خارج نمی‌شد، لذا ‌باید از خون شهدا دفاع کنیم ‌و اجازه ندهیم ‌یک متر از خاک این نظام مقدس جمهوری اسلامی جدا شود‎. ‎تنگسیری در بخش دیگری از سخنانش گفت: دیگر هیچ قدرتی نمی‌تواند برتری خویش را بر ملت عزیز ما دیکته کند و به آن زور بگوید و آمریکایی‌ها تا زمانی که خوی استکباری و ظالمی داشته باشند، از سوی سربازان دریادل ولایت، سیلی خواهند خورد‎. وی اظهار داشت: نیروی دریایی سپاه امروز با توکل بر خداوند متعال و اطاعت از فرامین حکیمانه و عالمانه حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدّ ظلّه العالی) به سطحی از آمادگی‌های معنوی، اعتقادی، رزمی و توسعه تجهیزات و امکانات رسیده است ‌که برای انجام هر مأموریتی آمادگی‌های کامل دارد‎. ‎وی با تأکید بر توجه بیشتر به سیره شهدا و ترویج و به‌کاربردن آن در زندگی‌های امروزی، افزود: وظیفه همه ماست که سبک زندگی و سیره شهدا را شناسایی و با اعمال درست خود، آن را در جامعه رواج دهیم‎. تنگسیری با تاکید بر این که در حوزه دفاع و امنیت نیاز به بیگانگان نداریم ‌و روی پای خودمان ایستاده‌‌ایم، ادامه داد: ‌امروز نظامیان ایرانی مقابل دشمن محکم ایستاد‌ه‌ا‌ند و ‌از جان خود هم خواهیم گذشت تا آمریکایی‌ها نتوانند ‌به خلیج فارس به جز از مسیری که ما تعیین می‌کنیم عبور کنند‎.

نسخه مناسب چاپ