خط ارتباطی مردم با اطلاعات
امکان ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن را به من هم بدهند

جانباز ۴۵ درصد هستم که ۴ سال در زندان‌های رژیم بعث عراق اسیر بودم و در حال حاضر با داشتن ۳ فرزند که در شرف ازدواج قرار دارند، مستأجر هستم. من حدود ۳۵ سال قبل قطعه زمینی را از بنیاد جانبازان دریافت کردم، اما به دلیل مشکلات مالی مجبور به فروش آن شدم و به همین علت دیگر نمی‌‌توانم از مزایای نهضت ملی مسکن استفاده کنم و با این‌که در این ارتباط به مسکن ملی هشتگرد کرج مراجعه کرده‌ام، ولی براساس شروط ثبت‌نام در این طرح، علیرغم مستأجری و فاقد خانه بودن، از تسهیلات نهضت ملی مسکن بی‌بهره شده‌ام که امیدوارم مسئولان در این خصوص به من کمک کنند.

حسن مولایی ـ شهرک پردیسان کرج ‌

به اصلاح امور کشور بسیار معتقدم

یادداشت روزنامه اطلاعات هفتم آذرماه به قلم آقای مجید شیخ محمدی با عنوان «راه را گم نکنیم»، به نظر من بسیار خوب و قابل تأمل بود. به عنوان یک ایرانی که هنوز هم به امکان‌پذیر بودن اصلاح امور کشور اعتقاد دارم مطالعه این یادداشت را به تمامی مسئولان محترم و حتی عالیرتبه نظام توصیه می‌کنم و گشایش امور و فرا رسیدن دوران بهتر را برای کشور عزیزم آرزو دارم.

مهدی محمودی ـ خواننده روزنامه اطلاعات

پیمانکاران شهرداری پاسخگوی سهل‌انگاری‌هایشان باشند

معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در پاسخ به شکواییه شهروندان درباره عدم مرمت و بازسازی آسفالت خیابان‌های این شهر بارها بر انجام این کار توسط پیمانکاران تأکید داشته است، اما متأسفانه علیرغم آنچه که

گفته شده، آسفالت معابر عمومی به دلیل لکه‌گیری‌های غیراصولی به چاله‌های عمیقی بدل شده که به عنوان نمونه آسفالت خیابان امداد، قبل از چهارراه استقلال به همان دلیل خراب و غیرقابل استفاده شده است، اما شهرداری منطقه برای مرمت آن اقدام نمی‌کند. امیدواریم پیمانکاران شهرداری تهران در مورد سهل‌انگاری‌های خود در این زمینه پاسخ قانع‌کننده‌ای برای شهروندان داشته باشند.

امیری ـ از اهالی خیابان امداد

مسائل اقتصادی هم در نشست‌های گفتگو محور مورد توجه قرار گیرد

با توجه به اینکه دلیل عمده مشکلات کشور به اوضاع اقتصادی و روابط بین‌المللی برمی‌گردد، انتظار می‌رود که در کنار نشست‌های

گفتگو محور روزنامه اطلاعات، در بخش‌های اقتصادی و سیاسی و بین‌المللی هم مسائل کشور مورد توجه و بررسی کارشناسان قرار گیرد و با دعوت از اقتصاددانان متبحر در حوزه‌ اقتصادهای خرد و کلان، برای حل نارسایی‌ها و مشکلات آن‌ها نیز راه حل‌های اصولی ارائه شود که البته حضور مدیران کنونی بخش‌های دولتی اقتصاد نیز در این نشست‌ها می‌تواند بسیار مؤثر و کارآمد باشد.

تلفن به خط ارتباطی

ایمن‌سازی واحدهای فرسوده مسکونی ضروری است

برخی از واحدهای مسکونی در بافت فرسوده بخصوص در اطراف بازار بزرگ تهران علیرغم اینکه نیازمند توجه بیشتر شهرداری است، اما از سوی این سازمان هیچ امتیازی برای ساکنان آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شود، از مسئولان شهرداری تهران انتظار می‌رود در قبال دریافت عوارض پسماند و نوسازی برای مقاوم‌سازی ساختمان‌های تجاری و مسکونی در بافت فرسوده شهری هم اقدام کنند.

شهروند ساکن اطراف بازار بزرگ تهران

دولت در پرداخت‌هایش به بازنشستگان عدالت را رعایت کند

از خط ارتباطی روزنامه اطلاعات می‌خواهم که صدای فرهنگیان بازنشسته، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و سرایداران مدارس برای احقاق حق آنان و از جمله همسان‌سازی واقعی حقوق‌هایشان را به اطلاع دولتمردان و نمایندگان محترم مجلس برساند و این‌که دولت در پرداخت‌هایش به تمامی بازنشستگان، عدالت را به خوبی رعایت کند.

فرهنگی بازنشسته

مقابله با فرارهای مالیاتی کارسازتر باشد

برای خرید یکی از ارزهای خارجی به یکی از صرافی‌های میدان فردوسی مراجعه کردم، که متأسفانه مانند دیگران و بخصوص برخی از پزشکان، برای دریافت پول از دستگاه کارتخوان صرافی استفاده نکرد و مجبور شدم پول خریدم را به شماره کارتی که به دستم داد، از خودپرداز بانک بپردازم. چرا سازمان امور مالیاتی کشور برای مقابله با فرارهای مالیاتی اقدام بیشتر و کارسازتری نمی‌کند؟ در عوض تمامی کارمندان دولت و سایر حقوق‌بگیران هر ماه باید مالیات حقوق‌های اندک خود در مقایسه با درآمدهای بالای مشاغل آزاد را بپردازند.

کارمند حقوق‌بگیر دولت

برای بازسازی بافت فرسوده تهران تسهیلاتی در نظر بگیرند

حدود ۷ ماه است که برای دریافت تسهیلات بانکی برای تعمیرات ملک مسکونی فرسوده‌ام اقدام کرده‌ام و تمامی مدارک لازم را هم برای دریافت این وام ارائه داده‌ام، اما هر بار بانک عامل، عدم تأمین بودجه را مطرح می‌کند. در شرایطی که هنوز اعتباراتی برای بازسازی بافت فرسوده شهر تهران از سوی دولت تعیین نشده است، چرا در روزنامه‌ها و رسانه ملی در این مورد بزرگ‌نمایی می‌کنند؟ حال که در شرایط بد اقتصادی امکان معاوضه املاک وجود ندارد، بهتر نیست دولت برای تعمیرات و بازسازی خانه‌های فرسوده و حتی آپارتمان‌های بالای ۵۰ سال وام‌ها و تسهیلاتی را در نظر بگیرد؟

شهروند ساکن بافت فرسوده

سازمان تعزیرات بر اجاره املاک تجاری نظارت کند

علاوه بر مشکلات اقتصادی بسیاری از کسبه و دارندگان مشاغل آزاد از جمله در مورد فروش خدمات و محصولات خود و پرداخت مالیات‌های سنگین، اجاره بهای بالای املاک تجاری هم مزید بر علت مشکلات آنان شده است. برای رونق کسب و کار و تولید از سازمان تعزیرات انتظار می‌رود با مالکان زیاده‌طلب و متخلف املاک تجاری برخورد قاطع داشته باشند ودر ضمن پیشنهاد می‌شود با توجه به منطقه و موقعیت مکانی پاساژها، اجاره بهای واحدهای آن‌ها را به صورت عادلانه و منصفانه تعیین و اعلام کنند.

مستأجر واحد تجاری

بسته حمایتی ازدواج دهه شصتی‌ها را کجا می‌پردازند؟!

براساس دستور رئیس محترم جمهوری، بسته حمایتی برای ازدواج جوانان دهه شصتی در نظر گرفته شده بود، ولی بعد از گذشت چندین ماه از اعلام این خبر از سوی معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری، تاکنون جزئیات و نحوه پرداخت این تسهیلات اعلام نشده است. انتظار می‌رود که این تسهیلات برخلاف وام ازدواج جوانان که شرایط بسیار سختی دارد، در اسرع وقت و بدون شرط و شروط در اختیار جوانان

ده شصتی و در شرف ازدواج قرار گیرد.

متقاضی بسته حمایتی جوانان دهه شصتی

چرا پراید از خودروهای صفرکیلومتر همردیف خود گرانتر شده است؟

افزایش بیرویه قیمت خودروهای تولید داخلی در قبال تمهیدات گوناگون دولت و وزارت صنعت در زمینه واردات خودروهای خارجی و یا ورود خودرو به بازار بورس کالا، نشان از بی‌ثمر بودن این‌گونه برنامه‌ها برای کاهش قیمت خودرو و مقابله با سودجویی خودروسازان است که در این میان افزایش بی‌سابقه قیمت خودروی پراید که حدود ۲ سال از توقف تولید آن می‌گذرد، با هیچ منطق اقتصادی پذیرفتنی نیست و چرا باید قیمت پراید تولید سال ۹۹ در بازار از قیمت خودروهای صفرکیلومتر همردیف آن مانند کوئیک، تیبا و ساینا بیشتر باشد؟

تلفن به خط ارتباطی

بعضی مسئولان گویا تازه متوجه مهاجرت نخبگان شده‌اند!

در شرایطی که سال‌ها است در مجامع علمی با معضل مهاجرت نخبگان از کشور روبرو هستیم، برخی از مسئولان انگار تازه به این موضوع پی برده‌اند و از مهاجرت نخبگان نگران شده‌اند و درصدد ارائه راه‌حل‌هایی برای آن، برآمده‌اند! چرا برای حل مشکل بزرگ بیکاری جوانان و مقابله با فسادهای سیستمی که بیشترین آسیب را به بدنه اقتصاد کشور وارد کرده‌اند، طی این سال‌ها برنامه‌ریزی‌های اساسی نشده است؟ به قول معروف با حلوا حلوا گفتن، دهان شیرین نمی‌شود و مسئولان به جای بیان مداوم مشکلات کشور، بهتر است با همکاری و همکفری با کشورهای

توسعه یافته درصدد حل مشکلات باشند، زیرا هر روز که می‌گذرد، ریشه آن ها متأسفانه عمیق‌تر و راهکارهای آنها بی‌ثمرتر می‌شود!

هموطن

نسخه مناسب چاپ