اخبارکوتاه
 

مامور قلابی را شناسایی کنید

سرویس حوادث: پلیس آگاهی استان البرز با انتشار تصویر فردی که اقدام به زورگیری تحت عنوان مامور امنیتی از شهروندان می‌کرد، از شهروندان خواست چنانچه افرادی که توسط این شخص مورد سرقت قرار گرفته‌اند، برای پیگیری پرونده خود به اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی این استان مراجعه کنند‎.

‎به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمد نادربیگی اظهارداشت: در پی دستگیری یک سارق مامور نما در شهرستان فردیس، بررسی موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با سرقت قرار گرفت و در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد که متهم با معرفی خود به عنوان مامور انتظامی امنیتی در مناطق خلوت و کم تردد به سوژه‌های خود نزدیک شده است و با تهدید آنها اقدام به دریافت گوشی موبایل و وجه نقد و سپس از محل می‌گریخته است. ‏

نادربیگی با بیان اینکه متهم تاکنون به ۳۰ فقره سرقت تحت عنوان مامور اعتراف کرده است و تاکنون ۱۳ نفر از مالباختگان شناسایی شده‌اند، خاطرنشان کرد: به دستور دادیار شعبه ۲۳ دادسرای عمومی و انقلاب شهر کرج تصویر بدون پوشش این متهم در رسانه‌ها منتشر می‌شود تا چنانچه افرادی که با این شیوه توسط این شخص مورد سرقت قرار گرفته‌اند، برای پیگیری پرونده خود به پلیس آگاهی استان البرز واقع در میدان طالقانی، بلوار تعاون، ساختمان پلیس آگاهی، اداره مبارزه با سرقت مراجعه کنند‏‎.

حمله عوامل منافقین به مسجد امام هادی (ع) خرم‌آباد

سرویس خبر: پنجشنبه شب شماری اغتشاشگر عوامل منافقین به مسجد امام هادی (ع) خرم‌آباد حمله کردند.

به گزارش تسنیم اغتشاشگران با کوکتل مولوتوف به مسجد امام هادی(ع) خرم‌آباد حمله ور شدند و ضمن آتش زدن پارچه‌ها و کتیبه های مجلس عزای حضرت زهرا(س) خساراتی به مسجد وارد کردند.

یک منبع آگاه در این باره اظهار داشت: ساعت ۱ و ۳۰ دقیقه بامداد دیروز پس از اعلام گزارش وقوع آتش سوزی مسجد امام هادی(ع) به پلیس ۱۱۰ واقع در فاز یک کیو، ماموران انتظامی و آتش نشانی در محل حاضر شدند و حریق را مهار کردند.

این منبع آگاه ادامه داد: در این حادثه فرد یا افراد ناشناس با شکستن شیشه مسجد و پرتاب مواد آتش‌زا به داخل مسجد، سبب آتش سوزی شدند که تلاش برای شناسایی عاملان آتش سوزی ادامه دارد.

‎‏۱۴ نفر در تهران با گاز منوکسید کربن مسموم شدند ‏

سرویس حوادث:رئیس مرکز اورژانس تهران از مسمومیت ۱۴ نفر با گاز منوکسید کربن در ۲ حادثه طی یک روز خبرداد. ‏

دکتر یحیی صالح طبری در گفتگو با ایسنا، درباره جزئیات وقوع این ۲ حادثه گفت: در حادثه اول که ساعت ۳ و ۲۹ دقیقه بامداد دیروز از طریق تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس اعلام شد۸ نفر در یک کارگاه واقع در خیابان پاسداران میدان هروی، روبروی ایستگاه متروی حسین‌آباد بر اثر استنشاق گاز خطرناک منوکسید کربن دچار مسمومیت مراکز درمانی منتقل شدند. ‏

رئیس مرکز اورژانس تهران اظهار داشت: ساعت ۳ و ۴۳ دقیقه دیروز هم حادثه دیگری درباره مسمومیت با گاز منوکسید کربن به اورژانس اطلاع داده شد که این حادثه در محدوده اشرفی اصفهانی بلوار پونک اتفاق افتاده بود. در این حادثه هم ۶ نفر بر اثر استنشاق منوکسید کربن دچار مسمومیت شده بودند که آنها هم به مراکز درمانی منتقل شدند. ‏

‎آتش‌سوزی مجتمع مسکونی در فرانسه به مرگ ۱۰ نفر انجامید ‏

در پی وقوع حریق در یک مجتمع مسکونی در نزدیکی شهر «لیون» فرانسه دستکم ۱۰نفر و از جمله ۵ کودک جان خود را از دست دادند.‏

به گزارش ایسنا، با این حال مقامات محلی اعلام کردند که آمار تلفات موقت است و احتمال افزایش شمار قربانیان وجود دارد.‏

تاکنون علت وقوع این حریق مشخص نشده است. ضمن آن‌که حدود ۱۷۰ آتش نشان به محل وقوع این حادثه اعزام شده‌اند.‏

خبرگزاری رویترز درباره جزئیات این حادثه نوشت: آتش سوزی در ساعات اولیه صبح دیروز به وقت محلی در یک مجتمع مسکونی ۷ طبقه در نزدیکی شهر «لیون» رخ داد‏

پسر بوکانی، کوتاه‌قدترین مرد جهان شد

سرویس خبر: نام پسر جوان بوکانی به عنوان کوتاه‌قدترین مرد جهان در گینس ثبت شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ،نام افشین (محمد) قادرزاده، ۲۰ساله با ۲۴ر۶۵ سانتی متر در کتاب رکورد‌های جهانی گینس به عنوان کوتاه قدترین مرد زنده به ثبت رسید.

افشین قادرزاده، اهل روستایی دورافتاده در شهرستان بوکان استان آذربایجان غربی، اکنون با قد ۲۴ر۶۵ سانتی‌متر، در کتاب رکورد‌های جهانی گینس به عنوان کوتاه‌قدترین مرد زنده شناخته شده است.

نسخه مناسب چاپ