رابطه «بنزما» با سرمربی فرانسه درست‌شدنی نیست
 

کریم بنزما با انتشار استوری از تصمیم زیدان برای عدم حضور در فینال واکنش نشان داد و به نوعی حمایت متقابل از سرمربی سابقش داشت.

به گزارش ایرنا، فینال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر فردا از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه در ورزشگاه لوسیل بین فرانسه و آرژانتین برگزار خواهد شد تا قهرمان این دوره از رقابت‌ها مشخص شود. با وجود اهمیت بالای فینال جام جهانی اما این روزها بیشتر اخبار و حواشی درباره کریم بنزما بازیکنی است که در فینال حضور ندارد.

چند روز قبل اعلام شد که زین‌الدین زیدان دعوت فدراسیون فوتبال فرانسه برای حضور در فینال جام جهانی را رد کرده و قصد ندارد برای تماشای دیدار فرانسه و آرژانتین راهی قطر شود. فرانسوی‌ها از بازیکنان تیم قهرمان سال ۱۹۹۸ برای حضور در فینال دعوت کرده بودند ولی زیدان حاضر به شرکت در فینال جام جهانی نشد. به نظر می‌رسد تصمیم زیدان به این خاطر گرفته شده که او از رفتار دیدیه دشان با کریم بنزما ناراحت است.

کریم بنزما هم با انتشار پستی در اینستاگرام نوشت “علاقه‌ای ندارم”. دارنده توپ طلای جهان در سال ۲۰۲۲ با این کار باز هم به شایعات اختلاف با دشان دامن زد و از سرمربی سابق خود در رئال نیز حمایت کرد.

گفته می‌شود دلیل ناراحتی بنزما و دشان این است که مهاجم رئال مادرید پس از دریافت توپ طلا از سرمربی تیم ملی تشکر نکرده و همین موضوع باعث شده تا دشان از دست او ناراحت شود.

بنزما به دلیل مصدومیت جام جهانی را از دست داد اما اسم او از لیست خارج نشد. مصدومیت این مهاجم فرانسوی در میانه جام جهانی برطرف شد تا شایعه بازگشت او به تیم ملی فرانسه و حضورش در فینال بر سر زبان‌ها بیفتد. زین‌الدین زیدان که هم اکنون در فوتبال فعالیت ندارد، نزدیک‌ترین گزینه برای هدایت تیم ملی فرانسه به شمار می‌رود.

نسخه مناسب چاپ