رئیسی در دیدار وزیر امور خارجه نیکاراگوئه:
گسترش همکاری کشورهای همسو راه خنثی کردن فشار استکبار است
 

رئیس جمهوری با اشاره به روابط خوب دو جانبه ایران و نیکاراگوئه و همکاری‌های مثبت و سازنده دو کشور در نهادها و سازمان‌های بین المللی، مقاومت در برابر دشمنی‌ها و فشارهای استکبار به ویژه آمریکا را از عوامل تعمیق روابط و همکاری‌های دو کشور دانست.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی دیروز در دیدار «دنیس مونکادا» وزیر امور خارجه نیکاراگوئه ظرفیت‌های فراوان ایران و کشورهای منطقه آمریکای لاتین را بستر مناسبی برای توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران و کشورهای امریکایی لاتین از جمله نیکاراگوئه دانست. رئیس جمهوری با تقبیح سوءاستفاده آمریکا و غرب از ابزارهایی نظیر حقوق بشر علیه کشورهای مستقل و مقاوم، از شکست محاسباتی آمریکا در طراحی‌های جدید علیه کشورها و ملت‌های مبارز و مقاوم گفت و تصریح کرد که گسترش همکاری بین کشورهای همسو یکی از راه‌های خنثی کردن فشار جبهه استکبار است.
در این دیدار «دنیس مونکادا» وزیر امور خارجه نیکاراگوئه هم با اشاره به اقتدار و مقاومت درس‌آموز ایران در برابر فشارها و تحریم‌های آمریکا از اهمیت تدوین و اجرای سند جامع همکاری‌های اقتصادی و تجاری کشورش با جمهوری اسلامی ایران گفت و بر تسریع و تقویت گسترش مبادلات تجاری و همکاری‌های اقتصادی دو کشور تاکید کرد.
امضای برنامه همکاری‌های جامع ایران و نیکاراگوئه
«دنیس مونکادا» وزیر روابط خارجی نیکاراگوئه که به تهران سفر کرده، دیروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.
وزرای امور خارجه ایران و نیکاراگوئه همچنین در این دیدار برنامه همکاری‌های جامع دولت های ایران و نیکاراگوئه را امضا کردند.

نسخه مناسب چاپ