آغاز اجرای قانون کسر خدمت سربازی برای برخی مشمولان غایب
سرویس حوادث: فرمانده کل انتظامی کشور از آغاز اجرای قانون کسر خدمت سربازی برای مشمولان غایب دارای والدین ایثارگر خبر داد.
سردار حسین اشتری در همایش سراسری مدیران و معاونان وظیفه عمومی استان‌ها، درباره مشمولان غایب دارای والدین ایثارگر گفت: براساس ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح همه سربازان غایب حین خدمت می توانند از کسر خدمت سربازی والدین ایثارگر خود استفاده کنند و مشمولانی که در آینده به خدمت سربازی اعزام می شوند اعم از غایب و غیرغایب هم می توانند از کسر خدمت ایثارگری والدین بهره مند شوند.
وی گفت: باید وظایف خود را به عنوان مسئول در قبال این جوانان غیور و رشید به درستی انجام دهیم؛ برای خدمت رسانی بهتر و مضاعف ضرورت دارد که از ظرفیت سربازان همچنین برای رسیدن به اهداف مدنظر از جمله برقراری امنیت در کشور بهره‌های لازم
را ببریم.
فرمانده انتظامی کشور تاکید کرد: به هر میزان که برای بهره بردن از ظرفیت سربازان برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم، در انجام مطلوب ماموریت‌ها هم قطعا موفق خواهیم بود. بایستی برای رسیدن به اهداف مدنظر از نقطه نظرات سربازان، حین و در پایان خدمت و مدیران و فرماندهان به درستی برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت استفاده کنیم.
اشتری، به حفظ شأن و منزلت سربازان به عنوان فرزندان این سازمان تاکید کرد و گفت: این مهم از جمله موضوعاتی است که بایستی به آن اهتمام ویژه شود، در واقع حفظ شأن و منزلت سربازان به عنوان سرمایه‌های عظیم بر عهده ما قرار دارد، بنابراین در این زمینه ضرورت دارد که سربازان براساس تخصص و مهارتی که دارند، در جای درست به‌کارگیری شوند.
وی درباره حقوق سربازان هم گفت: حقوق سربازان از دیگر موارد و اولویت‌های مهمی است که با مساعدت مجلس شورای اسلامی، دولت و همچنین پیگیری‌های مجدانه مجموعه انتظامی کشور به نتایج خوبی رسیده، به طوری که طی این چند سال حقوق سربازان افزایش چشمگیری داشته است و در تلاش هستیم که برای خدمت رسانی مطلوب به این عزیزان تمامی مشکلات را با احصاء نقاط قوت و ضعف مرتفع کنیم.

نسخه مناسب چاپ