چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۲ دیماه ۱۳۶۱ (برابر با ۷ ربیع‌الاول ۱۴۰۳، ۲۳ دسامبر ۱۹۸۲) نقل شده است
امام: تجسس در امور شخصی خلاف اسلام است

تظاهر به فسق هم خلاف شرع است

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق نوری وزیر کشور به همراه معاونین وزارت کشور و استانداران سراسر کشور صبح دیروز با امام خمینی رهبر انقلاب و بیانگزار جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند.

در این دیدار ابتدا وزیر کشور گزارشی از گردهمائی استانداران کشور و انتخابات مجلس خبرگان را به استحضار رهبر انقلاب رساند. آنگاه امام خمینی امید محرومان جهان سخنانی باین شرح بیان فرمودند:

بسم‌ا… الرحمن الرحیم

از جمله مسائلی که باید به آن توجه کنیم و شکر خدای تبارک وتعالی را به جای بیاوریم، اینکه ببینیم ملت با ما چه کرده است.

شما اگر در تمام ادوار و دنیا بگردید، ملتی را همانند مردم ایران نمی‌توانید پیدا کنید که در رفع همه مشکلات پیشقدم باشند و همیشه میزان، نوع ملت و توده‌ها هستند.

امروز پاسداران عزیز ما برای کشف خانه‌های تیمی آن همه کشته می‌دهند تا خانه‌ای کشف شود و محل فسادی از بین برود. من از آنها تشکر می‌کنم. این، شکر نعمت است، نعمتی که خداوند به ما داده است. شکر نعمت این است که ما بجای صحبت، عمل کنیم. آن هم طبق ضوابط اسلام نه تجاوز کنیم و نه تقصیر.

همانطور که عرض کردم، رفتن و جاسوسی کردن و تجسس نمودن، خلاف اسلام است. از طرفی تجاهر به فسق و خلاف شرع هم، خلاف شرع است. البته توده‌های مردم هیچگاه عمل خلافی انجام نمی‌دهند. ولی ممکن است دسته‌ای پیدا شوند و بخواهند سوء استفاده کنند. نه، سوء استفاده هم نباید بشود. احکام اسلام در تمام ابعادش باید عمل بشود. یعنی نه جاسوسی شود و تفتیش و عقاید و نه کسی متجاهر به فسق شود.

دعوت مرکز نشر معارف اسلامی وزارت صنایع از روحانیون مبارز برای اعزام به کارخانجات

مرکز نشر معارف اسلامی وزارت صنایع، جهت اعزام نیروهای اصیل روحانی به کارخانه‌های مختلف، اطلاعیه‌ای بشرح زیرصادر کرد:

بنام خدا ـ اینک که پس از گذشت چهار سال، شاهد حرکت سریع انقلاب اسلامی بسوی استقلال واقعی بوده‌ایم و هر روزه ثمرات تازه و نو انقلاب به بازار ایران انقلابی عرضه می‌گردد، لازم است به موازات این حرکت به عقاید و اندیشه اسلامی این ملت توفنده اصالت بیشتری

داده شود.

لذا، براساس این فکر وزارت صنایع از حضرت آیت‌الله العظمی منتظری درخواست کرد تا با انتخاب مسئولی به این نیاز اصیل توجه گردد و اینک با افتتاح دفتری به نام مرکز نشر معارف اسلامی وزارت صنایع، امید است هر روز در حد توان شاهد اعزام نیروهای اصیل روحانی به کارخانه‌های مختلف بوده تا از این رهگذر بعد معنوی این قشر عظیم و فداکار به موازات حرکتهای صنعتی به حرکت آمده و همواره ناظر افراد صالح و فداکار و مومن و متخصص بیشتری باشیم.

۴ پزشک ایرانی مقیم خارج به وطن اسلامی خود بازگشتند

خانم فاطمه کروبی مسئول بیمارستان شهید مصطفی خمینی تهران در گفتگوئی کوتاه ضمن اعلام این مطلب افزود: در پی اظهار تمایل تعداد زیادی از پزشکان متخصص و متعهد مقیم خارج از کشور، ۴ تن از پزشکان متعهد مقیم آلمان فدرال برای انجام دین انسانی، اخلاقی و دینی خود به کشور بازگشتند.

دو تن از پزشکان بطور دائم و ۲ تن دیگر نیز باتوجه به موقعیت خانوادگی خود بطور موقت در کشور خواهند بود تا در خدمت امت شهید پرور ایران و به ویژه مجروحین عزیز جنگ تحمیلی قرار گیرند.

code

نسخه مناسب چاپ