جانشین رئیس پلیس راهور:
واردات خودروهای آلاینده به صلاح مردم نیست
سرویس خبر: جانشین رئیس پلیس راهور فراجا با تاکید بر ضرورت تولید و واردات خودروهای ایمن ، با کیفیت و غیرآلاینده گفت: مردم را از داشتن خودروی ایمن محروم نکنیم و نباید وارداتخودروهای آلاینده انجام شود.

سردار سید تیمور حسینی در گفتگو با ایسنا، گفت: نگرانی پلیس این است که برخی تصمیمات، مردم را از داشتن یک خودروی ایمن محروم کند. آنچه که ما می‌گوییم، حرف‌های فنی است و تاکنون هرآنچه که در مورد کیفیت خودروها گفتیم موضوعات فنی بوده است. اما تاکنون استدلال منطقی به ما ارائه نکرده‌اند.

وی با بیان این که مردم به دلیل انحصارهای متعددی که در خودروسازی وجود دارد، اذیت می‌شوند،افزود: پلیس موافق واردات خودرو است و بارها هم اعلام کرده ایم که این موضوع موجب افزایش کیفیت خودروهای تولید داخل هم خواهد شد. اما اکنون این نگرانی وجود دارد که واردات خودرو اتفاق خاصی را رقم نزند.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همچنین به وظایف دستگاه ها نظیر سازمان ملی استاندارد ،سازمان حفظ محیط زیست و وزارت نفت در اجرای قانون هوای پاک اشاره و تاکید کرد: در اسفندماه سال ۱۴۰۰ هیات وزیران در خصوص ماده ۴ آیین‌نامه فنی، موضوع دوم قانون هوای پاک اصلاحیه‌ای را به عنوان تبصره این ماده اضافه کرد که در آن به صراحت قید شده بود که خودروهایی وارد کشور شوند که از استاندارد سوخت یورو ۶ برخوردار باشند. اکنون نباید به بهانه قادر نبودن به تولید سوخت یورو ۶ در داخل، این اصلاحیه را نقض و به غلط تصمیم به حذف این تبصره گرفته شود. پلیس خود را حامی مردم می‌داند و قرار نیست که در مقابل تصمیمات اشتباه واکنشی نشان ندهیم. لذا امیدوارم که دولت همچنان بر همان استاندارد یورو۶ پافشاری کند.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان این که واردات خودروهای فاقد استاندارد روز دنیا با آلایندگی بالا به هیچ عنوان به صلاح کشور و مردم نیست، گفت: چرا باید مجور ورود و تردد در جاده‌ها و شهرهای کشور به خودروهایی را بدهیم که قرار است در طول عمر چهل، پنجاه ساله خود، آلایندگی بالایی تولید کنند در صورتی که وزارت نفت در ماه‌های پیشِ رو، تولید سوخت یورو ۶ را آغاز خواهد کرد.

نسخه مناسب چاپ