پیام تسلیت شخصیت ها به مناسبت درگذشت دکترعباس شیبانی
در پی رحلت دکتر عباس شیبانی،پزشک و سیاستمدار ،عضو پیشین مجلس و جمع دیگری از مسئولان و شخصیت های کشورمان پیام های تسلیتی صادرکردند.

در پیام علی اکبر ولایتی مشاور بین الملل رهبر معظم انقلاب آمده است:

خبر درگذشت فرهیخته و سیاستمدار پاکدل و صمیمی مرحوم جناب آقای دکتر عباس شیبانی موجب تأسف و تأثر فراوان شد.

مبارزات پیش و پس از انقلاب ، به ویژه تاسیس انجمن اسلامی پزشکان و عضویت فعال حزب جمهوری اسلامی در حوزه پزشکی در معیت مرحوم شهید لواسانی ، لبافی نژاد ، فیاض بخش و اینجانب و اشتغال در مسئولیت های مختلف از جمله عضویت در شورای انقلاب ، وزارت کشاورزی ، نمایندگی مجلس شورای اسلامی و عضویت شورای شهر تهران منشاء خدمات ماندگار و ارزشمند بود و هرگز در راه خدمت به مردم و نظام و انقلاب آرام نداشت.درگذشت این شخصیت ارجمند، متواضع و با اخلاق را به تمامی بازماندگان و ارادتمندان ایشان و به ویژه خانواده معزز تسلیت عرض می نمایم و از خدای بزرگ برای روح بلند ایشان رحمت و رضوان الهی مسألت دارم.

در پیام آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان هم می خوانیم :

خبر درگذشت جناب آقای عباس شیبانی که از مبارزان قدیمی انقلاب اسلامی و از یاران امام راحل و مقام معظم رهبری بودند و در مقاطع مهمی از تاریخ مبارزات مردم ایران حضور داشتند، مایه تاسف اینجانب شد.

این مجاهد انقلابی که سابقه نمایندگی مجلس خبرگان قانون اساسی و ادوار مجلس شورای اسلامی را هم داشته است عمر با برکت خود را برای خدمت خالصانه به مردم طی کرد و اقدامات ارزشمندی در تاریخ کشور از خود به یادگار گذاشت.

اینجانب درگذشت دکتر عباس شیبانی را به محضر رهبر معظم انقلاب و بازماندگان ایشان تسلیت عرض می‌کنم و ان شالله خداوند متعال به بازماندگان صبر و اجر عنایت فرماید.»

آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیام خود آورده است:درگذشت مرحوم آقای دکترعباس شیبانی، از پیشکسوتان مبارزه با رژیم ستمشاهی و از خدمتگزاران صدیق نظام اسلامی موجب تأسف و تأثر اینجانب گردید.مرحوم دکتر عباس شیبانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، علاوه بر طبابت، با نمایندگی مجلس خبرگان قانون اساسی و نیز ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی، همواره مجاهدی مخلص در خدمت نظام جمهوری اسلامی و مردم فهیم کشورمان بودند.

فقدان این شخصیت برجسته را به محضر مقام معظم رهبری ، همکاران وعلاقه‌مندان به ویژه خانواده محترم ایشان تسلیت عرض و برای آن مرحوم، مغفرت الهی و علو درجات مسألت می‌کنم.‌

در پیام حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات هم آمده است:

جناب دکتر عباس شیبانی، انسان شریف، مومن و پاکباخته که عمر شریف خود را در مبارزه با بیداد و تبعیض و دفاع از حق و حقیقت و حرمت مردم گذراند و همواره برای بهبود زندگی به خصوص برای مستضعفان کوشید دیده از دار فانی فروبست و به دیدار معبود خود شتافت .

من این مصیبت را به همه دوستان، بستگان و خانواده محترم ایشان به خصوص فرزند گرانقدرشان تسلیت می گویم و از خداوند منان برای این فقید سعید آمرزش و رحمت الهی و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سلامتی مسألت می کنم.

نسخه مناسب چاپ