«تلگراف»: عربستان ۲۰ نفر را در بحبوحه جام جهانی قطر اعدام کرده است
سرویس خارجی: روزنامه انگلیسی «تلگراف» در گزارشی به نقل از نامه گروهی از نمایندگان پارلمان این کشور به وزارت خارجه، با اشاره به اینکه احتمال دارد عربستان در تعطیلات «کریسمس» و جشن های سال نوی میلادی دست به اعدام گروهی بزند، گزارش داد که سعودی ها اخیرا و در بحبوحه جام جهانی فوتبال قطر ۲۰ نفر را اعدام کرده اند.

روزنامه «تلگراف» در این گزارش نوشته است: عربستان سعودی در حال برنامه‌‌ریزی است تا از تعطیلات و جشن کریسمس به عنوان سرپوشی برای اعدام گروهی از شهروندان این کشور استفاده کند.در ادامه آمده است: گروهی از نمایندگان انگلیس در نامه‌ای به وزیر خارجه این کشور هشدار داده اند که عربستان سعودی از کریسمس به عنوان سرپوشی برای انجام اقدامات ناگوار از جمله اعدام زندانیان و مخالفان استفاده خواهد کرد؛ همان‌طور که اخیرا و در بحبوحه جام جهانی فوتبال قطر ۲۰ نفر را اعدام کرده است. این گزارش می افزاید: عربستان همچنین در سال ۲۰۱۶ حدود ۵۰ نفر از جمله چند فرد کم‌سن و سال را در چنین روزهایی اعدام کرد.

در این نامه آمده است: ما از احتمال اینکه عربستان سعودی اعدام گروهی در روزهای تعطیلات انجام دهد، به‌شدت نگرانیم زیرا زمانی که نگاه جهان به جای دیگری باشد، مقامات عربستان سعودی احساس می‌کنند که با واکنش دیپلماتیک کمتری مواجه خواهد بود. تلگراف به نقل از این نامه همچنین اشاره کرد که حدود ۶۰ نفر در عربستان سعودی با مجازات اعدام مواجه هستند و حتی برخی گروه‌های حقوق‌بشری اشاره کرده‌اند که این تعداد شاید بسیار بیشتر از این رقم باشد.

نسخه مناسب چاپ