«هادی العامری» خواستار اتحاد عراقی ها در مبارزه با داعش شد
سرویس خارجی: رئیس ائتلاف «الفتح» عراق در جمع عشایر استان «دیاله» بر ضرورت وحدت میان تمامی اقوام و گروههای این کشور برای مقابله با داعش تاکید کرد.

«هادی العامری» در این دیدار به نقش وحدت عراقی‌ها در به زانو درآوردن تروریست‌ها اشاره کرد وگفت: وحدت مردم «دیاله» سبب نابودی تروریست‌ها شد و بدون وحدت ، دوباره تروریسم باز می‌گردد.العامری تاکید کرد: هدف داعش از انجام حملات تروریستی اخیر در «دیاله» دامن زدن مجدد به موضوعات طایفه ای بود.وی به عشیره «البوبالی» وعده داد که انتقام خون‌های پاک آنها گرفته شود. رئیس ائتلاف الفتح عراق بیان کرد: به احدی اجازه نخواهیم داد که به مشکلات فرقه ای دامن بزند و آماده مقابله با هرگونه تحرکی هستیم.«هادی العامری» همچنین گفت: اگر فتوای جهاد کفائی مرجعیت عالیقدر شعیان نبود، امروز داعش بر عراق مسلط بود.وی تاکید کرد: فرماندهان پیروز (شهیدان قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس) برای آزادسازی مناطق مختلف عراق از دست تروریست‌ها خودشان را به خطر انداختند.

در این حال، «محاسن الدلیمی» از نمایندگان فراکسیون پارلمانی «صادقون» عراق بر ضرورت پیگرد عاملان جنایت ترور فرماندهان پیروزی در سومین سالروز این جنایت به دست آمریکا، تاکید و اعلام کرد: برخی عوامل دخیل در ترور فرماندهان پیروزی و همراهان آنها در دولت قبل مناصبی به دست آوردند.

نسخه مناسب چاپ