اخبار کوتاه
تمدید جشنواره رسانه ابوذر تا دهم دی ماه

شهرری ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس سازمان بسیج رسانه استان تهران از تمدید جشنواره رسانه ابوذر تا دهم دی ماه خبر داد. مصطفی قاضی زاده با بیان این که جشنواره ابوذر با ۱۴ موضوع برگزار می شود، گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره در دهه فجر و روز اقشار بسیج رسانه ای در روند بیست و یکم دی ماه برگزار می شود.

وی افزود: این رویداد رسانه ای در قالب: خبر تیتر، مصاحبه، یادداشت، موشن گرافی، عکس و کاریکاتور، اینفوگرافی،گزارش و… به همت سازمان بسیج رسانه سپاه حضرت سیدالشهداء (ع)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران وباهمکاری کانون بسیج رسانه شهرستان ری برگزار می‌شود.

علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را به نشانی: httpررTehran.basijrasaneh.ir ارسال کنند.

کیش به عنوان مرکز تجمیع کرسی‌های بین المللی ورزشی ایران انتخاب شد

سرویس شهرستان ها:وزیر ورزش و جوانان گفت: جزیره کیش به عنوان مرکز تجمیع کرسی‌های بین المللی ورزشی ایران برای ارتقای سطح دیپلماسی ورزشی کشور انتخاب شده است.

به گزارش ایرنا، حمید سجادی در آیین بهره برداری از دفتر مشترک فدراسیون های “بادبانی” و “دریایی و ساحلی” در جزیره کیش افزود: اکنون ۳۵۰نفر از صاحبنظران حوزه ورزش کشور در مجامع جهانی و آسیایی دارای ۴۰۰کرسی هستند که در نظر داریم برای تقویت دیپلماسی این بخش مقری ویژه برای تجمیع آن ها ایجاد کنیم. وی تاکید کرد: جزیره کیش به طور منطقه آزاد اداره می شود و از پتانسیل های ویژه در حوزه زیرساخت ها برخوردار است که بر همین اساس به عنوان مرکز تجمیع این کرسی ها انتخاب شده که در صورت تحقق این مهم می توانیم در وحدت رویه بین دارندگان این کرسی ها اقدامات مختلفی را انجام دهیم. وزیر ورزش همچنین بر ایجاد سایت ویژه ورزش های “بادبانی” و “دریایی و ساحلی” در این جزیره تاکید کرد و افزود: نقاط غربی کیش یکی از مناطق مستعد ایجاد این سایت است تا بتوانیم در جهت قهرمان پروریدر این ورزش ها گام برداریم.

‎صید غیرمجاز اشتغال ۳۵ هزار صیاد هرمزگانی را تهدید می‌کند‏

بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان گفت: افزون بر ۳۵ هزار صیاد با حدود ۴ هزار و ۶۰۰ فروند شناور در آب‌های این استان مشغول به صیادی هستند که صیدغیرمجاز تهدیدی جدی برای اشتغال این افراد است‎.

‎ساسان صادقی در نشست با فرمانده مرزبانی هرمزگان که با هدف افزایش تعامل و همکاری‌ها و با نگاه ویژه‌ای به حفاظت از ذخایر آبزیان برگزار شد، افزود: این ناوگان عظیم صیادی برای استان هرمزگان حدود ۳۰۰ هزار تن صید سالانه را رقم زده است که موجب رونق سفره‌های مردم و فعالیت چرخه اقتصادی شده است‏‎.

‎وی اظهارداشت: ظرفیت‌های غنی صید و صیادی هرمزگان نیازمند تعامل مناسب همه دستگاه‌های اجرایی و ارگان‌ها برای حفاظت از ذخایر آبزیان و پایداری اشتغال حوزه صیادی است‎.

‎صادقی با تاکید بر این که فشار ناشی از صید و صیادی‌های غیرمجاز بر ذخایر آبزیان موجب مطالبه عمومی مبنی بر ممانعت از صید غیر مجاز و صیادی مخرب شده است، گفت: بدون شک گستردگی سواحل و دریای استان و همچنین مقابله با صید غیر مجاز، یاری و تعامل همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی را طلب می‌کند‏‎.

‎‏۲۰۰ میلیارد تومان به ایمن‌سازی جاده‌های استان مرکزی اختصاص یافت ‏

اراک ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل راهداری استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: پارسال با اقدامات انجام شده و رتبه‌هایی که اداره کل کسب کرد در رتبه بندی راهداری کشور جزو استان‌هایی بودیم که رتبه‌های برتر را کسب کردیم. ‏

وی افزود:اداره کل راهداری استان مرکزی به لحاظ ترمیم روکش راه‌ها رتبه اول، در جابجایی کالاهای اساسی رتبه برتر و در شناسایی ابنیه جزو استان‌های برترکشور معرفی شده است‏‎.

‎مهرداد جهانی تاکید کرد: در زمینه راه‌های روستایی با توجه به این که طی۳ سال اخیر ساخت و نگهداری آن‌ها به اداره کل راهداری واگذار شده است، ۱۰ درصد ارتقا در راه‌های روستایی بالای ۲۰ خانوار را شاهد هستیم‎. ‎وی با بیان این که در خصوص تأمین روشنایی مسیر‌ها، استان مرکزی رتبه سوم کشور را داراست، ادامه داد: استان مرکزی با توجه به طول راه‌ها رتبه اول کشور را دارد و در ۹ ماهه سال جاری حدود ۲۲ کیلومتر به روشنایی راه‌های استان اضافه شده است‏‎. جهانی افزود: امسال برای بالا بردن ایمنی جاده‌های استان مرکزی اقدامات خوبی انجام شده، به طوری که بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه خیز، شانه سازی جاده‌ها، ایمن‌سازی راه‌ها و ترانشه برداری راه‌ها اختصاص داده شده است‏‎. ‎‎ خبر دیگر اینکه ‎محمد حسن حسن‌بیگی رئیس ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد استان مرکزی گفت: در آستانه فرا رسیدن سالروز شهادت فاطمه زهرا(س) پویش نذر فاطمی با هدف کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در استان راه‌اندازی شد‏‎.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران لنجان معرفی شد‏

‏زرین شهر ـ خبرنگاراطلاعات:مراسم تکریم و معارفه سرپرستان سابق و جدید بنیاد شهید شهرستان لنجان در استان اصفهان با حضور نیکبخت؛ معاون توسعه و منابع انسانی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، محمدی فشارکی فرماندار و مسئولان‏‎ ‎زرین‎ ‎شهر در فرمانداری این شهرستان برگزار شد‎.‎

در این مراسم نیکبخت با بیان اینکه خدمت‌رسانی به انسان‌هایی که در مسیر کسب عزت و اقتدار نظام اسلامی از جان خویش گذشتند، یک وظیفه همگانی است و در این میان، بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان هماهنگ‌کننده خدمت‌رسانی به جامعه ایثارگری عمل می‌کند، گفت: خدمات خوب و شایسته زمانی تجلی پیدا می‌کند که با تغییر روش‌ها و شیوه‌ها در تمامی حوزه‌های آن همراه باشد و خادمان خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در بنیاد شهید با رویکردی عدالت محور ضمن توجه به قوانین و دستورالعمل‌ها در پی کسب رضایت‌مندی جامعه هدف هستند‏‎.‎ در این جلسه از خدمات خانم باباسالاری سرپرست بنیاد شهید لنجان، تجلیل شد و حکم مسئولیت مهدی‌هاشم‌زاده به عنوان رئیس جدید بنیاد شهید امور ایثارگران شهرستان لنجان به وی اعطا شد‎.

نسخه مناسب چاپ