اخبار کوتاه
پیام تبریک رئیس جمهوری به مناسبت سالروز استقلال اوکراین

رئیس جمهوری در پیامی فرارسیدن سالروز استقلال اوکراین را به “پترو آلکسیوویچ پوروشنکو”، رئیس جمهوری و ملت این کشور تبریک گفت.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در بخشی از این پیام اظهارامیدواری کرد در پرتو مساعی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اوکراین ، مناسبات میان دو کشور در تمامی زمینه ها و در چارچوب منافع دو ملت توسعه یابد.

ثبت نام کنندگان تا بهمن ۸۴ ،امسال به حج تمتع مشرف می شوند

معاون سازمان حج و زیارت از آغاز اعزام ۶۴ هزار زائر حج تمتع خبر داد و اعلام کرد زائران تا اولویت ۱۰ تاریخ بهمن سال ۸۴، امسال به سرزمین وحی اعزام می شوند.

ناصر خدرنژاد در گفتگو با مهردرمورد اعزام زائران حج تمتع از فرودگاه امام خمینی(ره) افزود: چنانچه تا قبل از آغاز اعزام تمهیدات لازم اندیشیده شود پروازها به فرودگاه امام منتقل می شود اما در غیر این‌صورت امسال هم اعزام زائران از فرودگاه مهرآباد انجام خواهد شد.وی افزود: در حج تمتع امسال ۶۴ هزار زائر در قالب ۴۵۷ کاروان اعزام می شوند که پروازهای رفت از ۱۴ شهریورآغازمی شود و تا ۷ مهرادامه دارد و عملیات بازگشت زائران هم از از ۱۸ مهرآغاز و تا ۶ آبان ادامه دارد.معاون سازمان حج و زیارت تاکید کرد: حدود سه هزار نفر از کل زائران مربوط به نیروهای خدماتی و ستادی، هیات پزشکی، عوامل آشپزخانه و … است که این افراد چهار روز زودتر یعنی ۱۰ شهریور اعزام می شوند. خدرنژاد با اشاره به این‌ که هزینه اعزام به سرزمین وحی در تمتع امسال از هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، تاکید کرد: هر زائر حج تمتع ۳۰۰ دلار دولتی ارز دریافت می کند.

نسخه مناسب چاپ