آب سد «تالوار» سالم ومنطبق با استاندارد سازمان بهداشت جهانی است
 

همدان ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: آب منتقل شده از سد تالوار به شهر همدان با تلاش متخصصان حوزه سلامت، از نظر آرسنیک منطبق با استانداردهای ملی و سازمان بهداشت جهانی است.

محمد مهدی مجذوبی در جمع خبرنگاران با بیان این که آرسنیک موجود در آب شهر همدان به زیر ۱۰ رسیده است،اظهارداشت: کارهای علمی و از جمله آرسنیک زدایی بر روی آب انتقالی از سد تالوار به همدان انجام شده است و بر این فرآیند کارشناسان وزارت نیرو و دانشکده بهداشت نظارت داشتند.

وی با اشاره به اجرای دندانپزشکی تحت بیهوشی در بیمارستان پورسینا شهر بهار، گفت: کودکانی که مشکلات ذهنی دارند هنگام ترمیم دندان با پزشک همکاری‌های لازم را ندارند و بنابراین دندانپزشکی تحت بیهوشی برای آنها انجام می‌شود.

مجذوبی افزود: بیمارستان پورسینا شهرستان بهار دومین مرکز درمانی در کشور است که دندانپزشکی تحت بیهوشی در آن انجام می‌شود و در این زمینه برای بیماران غیر بومی و همراهان آنها سوئیت برای اقامت پیش بینی شده است.

وی اظهارداشت: یک سال گذشته چند رشته جدید و از جمله فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی، علوم تشریح، مهندسی بهداشت محیط، سلامت در بلایا و حوادث و همچنین رشته ژنتیک انسانی در دانشگاه علوم پزشکی همدان راه اندازی شده است.

مجذوبی درباره مهاجرت پزشکان و پرستاران گفت: جمعیت دانشگاه علوم پزشکی همدان ۱۳ هزار نفر تعداد مهاجرت اعضای هیات علمی و پرستاران استان انگشت شمار است.

وی با بیان این که بیمارستان فاطمیه از اقدامات خوب دانشگاه برای توسعه و تجهیز بخش درمان ناباروری است، تاکید کرد: بیمارستان اکباتان نیز با ۹۶ درصد پیشرفت در مراحل نهایی قرار دارد و تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان این که ۴۵۰ میلیارد تومان در سفر هیات دولت برای تکمیل مرکز جامع سرطان همدان تصویب شده است، گفت:مناقصه تکمیل مرکز جامع سرطان با ۳۶۰ میلیارد تومان اعتبار برگزار و مقرر شد که ۲ سال بعد این طرح افتتاح شود.

نسخه مناسب چاپ