مراسم گرامیداشت ۹دی فردا در سراسرکشور برگزار می‌شود
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت ۹ دی با بیان این که برنامه های مراسم امسال با شعار «حماسه نهم دی، میثاق مردم با رهبری، مقابله با جنگ ترکیبی دشمن» برگزار می‌شود، گفت: مراسم گرامیداشت یوم‌الله نهم دی امروز در تهران و فردا در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما، علی‌محمد نائینی در نشست خبری تشریح برنامه‌های مراسم‌ بزرگداشت ۹دی با اشاره به اینکه در مقاطعی از تاریخ رخدادهای عظیمی اتفاق می افتد که آن رخداد به یک هویت در امتداد زمان تبدیل می‌شود، گفت: حماسه نهم دی در سال ۸۸یک نمونه برجسته و یک پرچم به اهتزاز در آمده در تاریخ انقلاب اسلامی، همچنان الهام بخش و یک چراغ پرفروغ است. حماسه نهم دی در زمان خودش بی بدیل و منحصر به‌فرد بود. در شرایطی که دشمن همه داشته ها و ظرفیت های خود را برای براندازی نرم به صحنه آورد، واکنش فراگیر، خودجوش و عاشورایی مردم ایران همه محاسبات دشمن را درهم ریخت و کشور را از یک خطر جدی عبور داد.

وی ادامه داد: حماسه نهم دی‌م کارآمدی نظام دینی را در عبور از بحران‌ها نشان داد و ثابت کرد که اگر همه قدرت‌های سیاسی جهان در مقابل نظام اسلامی بایستند، این نظام قادر است با پشتوانه مردمی در مقابل آنها بایستد و اهداف خود را به‌پیش ببرد؛کمااینکه جمهوری اسلامی به دلیل ماهیت ضد استکباری، تقابل با الگوی لیبرال دموکراسی، ارائه الگوی حکمرانی جدید، موقعیت ممتاز ژئوپلیتیکی، حمایت از مستضعفین جهان و جبهه مقاومت، حفظ سیاست استقلال خواهی و استکبار ستیزی به طور طبیعی در معرض تهدیدات و فتنه های گوناگونی قرار دارد.

رئیس ستاد بزرگداشت ۹ دی با تاکید بر اینکه امروز در یک جنگ ترکیبی قرار داریم، با برشمردن ویژگی های جنگ ترکیبی اظهار داشت:

برنامه های بزرگداشت نهم دی امسال با شعار «حماسه نهم دی، میثاق مردم با رهبری، مقابله با جنگ ترکیبی دشمن» تعریف شده است.این برنامه‌ها در تمامی استان‌ها و بیش از یکهزار شهر و همزمان با برگزاری نماز جمعه، برگزار خواهد شد.

وی گفت: برپایی مراسم‌های ویژه تبیینی و تحلیلی در مساجد محوری سراسر کشور و در استان تهران در ۱۰۰ مسجد محوری در ایام هفته بصیرت با عنوان «جهاد تبیین» با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان و مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار می شود. جلسات روشنگری برای جامعه فرهنگیان به ویژه دانش آموزان سراسر کشور در هفته منتهی به نهم دی و از جمله این جلسات روزانه برای حدود ۱۵ هزار دانش آموز تهرانی در مناطق مختلف برگزار می‌شود. نائینی اظهار داشت: همچنین اجتماع ۱۰ هزار نفری رهروان ولایت در حرم امام رحمه الله علیه را در ۱۵ دی ماه خواهیم داشت. تجمعات فرهنگیان و دانش آموزی نیز به همراه آیین سرود و پیاده روی هزار نفری در مراکز هر استان در سراسر کشور برگزار خواهد شد. به گفته وی، برگزاری مسابقات ادبی میان دانش آموزان و برقراری نمایشگاه عکس و فیلم در ادارات آموزش و پرورش و در سطح مدارس متوسطه کشور، برپایی بیش از ۳۰۰ همایش در سطح دانشگاه های سراسر کشور با حضور اساتید و دانشجویان فرهیخته و ارائه مقالات و سخنرانی های روشنگرانه و برپایی کرسی های آزاد اندیشی در اکثر دانشگاه های کشور در هفته منتهی به نهم دی و دهه مقاومت و بزرگداشت سردار حاج قاسم سلیمانی از دیگر برنامه های این ایام است.

نائینی با اشاره به حمایت های مادی و معنوی از ناشران در تولید آثار متنوع و انتشار کتاب های بصیرتی گفت: انتشار حدود ۸۵۰ عنوان کتاب در موضوع جنگ ترکیبی دشمنان، جهاد تبیین و فتنه ۸۸ و حماسه نهم دی، از جمله انتشار دائره المعارف ۹ جلدی با موضوعات مرتبط و برپایی نشست تخصصی با عنوان جنک ترکیبی برای آگاهی بخشی با ناشران و پدیدآورندگان از دیگر برنامه‌های این ایام است.

وی تاکید کرد: در گرامیداشت نهم دی، همواره مراسم و برنامه‌های متنوعی شکل می‌گیرد، اما در هر استان مراسم محوری در روز هشتم یا نهم دی برگزار خواهد شد.

در تهران این مراسم امروز ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه در میدان آیینی امام حسین علیه السلام برگزار می‌شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هم در اطلاعیه ای با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، از آحاد مردم درسراسر کشور برای حضور پرشور و معنوی در مراسم گرامیداشت نهم دی دعوت کرد. در بخشی از این اطلاعیه آمده است: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از آحاد مردم فاطمی و بصیر درسراسر کشور دعوت می‌کند تا با حضور پرشور و معنوی خود در مراسم گرامیداشت یوم الله نهم دی در بیش از یکهزار شهر کشور و از جمله در پایگاه‌های نماز دشمن‌شکن جمعه شرکت و دگر بار با مقتدای عظیم الشأن جهان اسلام، حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی تجدید عهد کنند.

نسخه مناسب چاپ