رئیسی: تلاش مضاعف برای رفع دغدغه‌های مردم مسئولیت‌ دولت است
رئیس‌جمهوری به مدیران دستگاه‌های دولتی تأکید کرد: در کنار ارائه گزارش‌های امیدبخش، درباره آن‌دسته از اقدامات که به دلایل مختلف به سرانجام نرسیده است هم به مردم گزارش دهند.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی دیروز در جلسه هیأت دولت با گرامیداشت سالروز حماسه ۹دی ۸۸ و روز «بصیرت و میثاق با ولایت»، حضور مردم بصیر در مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و تشییع شهدای گمنام را آگاهانه، معنادار و دارای پیام توأمان برای دوستداران ، دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی دانست.

وی این حضور بابصیرت مردم را برای دولت و همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی، مسئولیت‌آفرین دانست و گفت: تلاش مضاعف برای رفع نگرانی و دغدغه‌های مردم از جمله این مسئولیت‌هاست.

رئیس‌جمهوری ارائه گزارش عملکردها و موفقیت‌های حاصل شده را موجب افزایش امید و اعتماد عمومی بیان کرد و از همه مسئولان به ویژه مدیران دستگاه‌های دولتی خواست که در کنار ارائه گزارش‌های امیدبخش، درباره آن‌دسته از اقدامات که به دلایل مختلف به سرانجام نرسیده است هم به مردم گزارش دهند.رئیسی‌ با اشاره به ضرورت تهیه پیوست رسانه‌ای برای طرح‌ها و اقدامات دولت، مسئولان اطلاع‌رسانی بخش‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی و همچنین سخنگویان دولت را مکلف کرد به شکل مستمر برای بهبود نحوه اطلاع‌رسانی از عملکرد دولت برنامه‌ریزی کنند.در این جلسه همچنین اعضای هیأت وزیران به «حسین محراب» به‌عنوان استاندار جدید خوزستان رأی اعتماد دادند.

رئیس‌جمهوری با قدردانی از تلاش‌های «صادق خلیلیان» استاندار سابق خوزستان و با تأکید بر ضرورت بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود برای رفع مشکلات این استان اظهار داشت: استان خوزستان از ظرفیت‌های بزرگ نیروی انسانی، جوانان مستعد و مردم متدین و وفادار به انقلاب برخوردار است و می‌طلبد با روحیه بسیجی و جهادی‌وار شبانه‌روزی، همه امکانات را برای رفع مشکلات و توسعه استان به خدمت گرفت؛ چرا که ایران مدیون خوزستان است.

ضرورت ارتباط با علما، دانشگاهیان و جوانان و بهره‌گیری از مشورت شخصیت‌های ملی اهل خوزستان برای کمک به توسعه استان، از دیگر توصیه‌های رئیس‌جمهوری به استاندار جدید این استان بود.

سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره مصوبه هیأت دولت توضیح داد: دولت با اصلاح اساسنامه صندوق ملی مسکن موافقت کرد تا بتوانیم هرچه‌سریعتر نهضت ملی مسکن را با قوت ادامه دهیم. علی بهادری جهرمی تصریح کرد: دولت همچنین با افزایش سرمایه بانک مرکزی از محل اندوخته احتیاطی این بانک موافقت کرد تا بتواند کمک‌کار بانک مرکزی برای پیشبرد امور جاری کشور باشد.

نسخه مناسب چاپ